Na terenie strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Krośnie zorganizowano zawody strzeleckie policjantów. Była to pierwsza edycja turnieju o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie i Prezesa LOK Krosno.
Do sportowych zmagań przystąpiło 43 funkcjonariuszy krośnieńskiej komendy, w tym kierownictwo jednostki. O sukcesie decydowały opanowanie i celne oko strzelca, ale również szybka reakcja i praca zespołowa. Zawodnicy oceniani byli w kategoriach indywidualnych przewidzianych dla kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji zespołowej.

zawody w strzelaniu

Kategorię zespołową zdominowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KMP Krosno, zajmując pierwsze i drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanęli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dukli. W skład dukielskiej drużyny weszli sierż. sztab. Michał Torba, sierż. sztab. Paweł Łukaszewski i st. post. Michał Guzik.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi strzelcami okazali się dwaj krośnieńscy kryminalni. Trzecie miejsce wywalczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie mł. insp. Robert Wróbel. Wśród kobiet tryumfowała asp. Beata Raus, tuż za nią uplasowała się st. asp. Ewa Armata, a trzecie miejsce przypadło sierż. sztab. Marlenie Filip-Klocek. Tuż za podium znalazła się st. sierż. Sabina Penar.

zawody strzelecki

Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczyli zwycięzcom mł. insp. Leszek Buryła Komendant Miejski Policji w Krośnie oraz jego zastępcy – kom. Krzysztof Łopuszański i mł. insp. Robert Wróbel i Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Krośnie - Jacek Makoś, będący sędzią głównym zawodów.

Oceń artykuł