Znamy zwycięzców XVII Plebiscytu na Najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2017 roku.
  
W czwartek w sali gimnastycznej Gimnazjum w Świerzowej Polskiej odbył się Finał XVII Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego w 2017 roku.

Plebiscyt zdominowali reprezentanci gminy Korczyna zgarniając trzy statuetki - dla najpopularniejszego sportowca, trenera i działacza.

Finał plebiscytu w Świerzowej Polskiej

Oto szczegółowe wyniki:

Sportowcy
1. Konrad Urbanek (Kotwica Korczyna, piłka nożna) - 4240
2. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, biegi narciarskie) - 3522
3. Kryspin Paradysz (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate kyokushin) - 3336
4. Kacper Cichoń (Pogoń Szczecin, piłka nożna) - 3204
5. Jan Rodzinka (Klub Biegacza Athletic Zręcin, lekkoatletyka) - 3123
6. Weronika Kołek (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - 2610
7. Sławomir Skóra (Jedlicze Team, kolarstwo górskie) - 2526
8. Kamil Mezglewski (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka) - 2033
9. Beata Daszykowska (LKS Strażak Bratkówka, tenis stołowy) - 1919
10. Dawid Bril (AZS AWF Katowice, biegi narciarskie) - 1594
11. Rafał Tokarz (UKS Tabor Rymanów, podnoszenie ciężarów) - 1396
12. Norbert Koszela (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna) - 1289
13. Sławomir Farbaniec (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna) - 1268
14. Cezary Lenik (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna) - 1266
15. Michał Stach (MUKS Podkarpacie Jedlicze, łucznictwo) - 1182
16. Piotr Garbowski (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących "Podkarpacie", biegi narciarskie, biathlon) - 1155
17. Katarzyna Kuliga (KTS GOSiR Krościenko Wyżne, tenis stołowy) - 1059
18. Klaudia Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - 947
19. Dominika Gosztyła (MTB MOSiR Dukla, kolarstwo) - 849
20. Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - 805
21. Weronika Bykowska (TKS LOK Tarnów, strzelectwo sportowe) - 750
22. Jacek Szczurek (MTB MOSiR Dukla, kolarstwo górskie) - 729
23. Jerzy Biłas (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna) - 685
24. Marcin Żywiec (GKS Wisłok Krościenko Wyżne, piłka nożna) - 678
25. Maciej Mierzejewski (Przełęcz Dukla, piłka nożna) - 628
26. Paweł Fydrych (KS Start Rymanów, piłka nożna) - 587
27. Robert Kozubal (Partyzant Targowiska, piłka nożna) - 489
28. Hubert Patlewicz (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna) - 297

Finał plebiscytu w Świerzowej Polskiej

Trenerzy
1. Paweł Gazda (Kotwica Korczyna/Rotar Węglówka, piłka nożna) - 877
2. Piotr Drozd (UKS Jasiołeczka Świerzowa Polska, judo) - 744
3. Ewelina Fijołek (Towarzystwo Sportowe Pro Familia Wojaszówka, akrobatyka sportowa) - 430
4. Piotr Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze, biegi narciarskie, ringo) - 372
5. Grzegorz Argasiński (UKS Gem Posada Górna, piłka ręczna) - 292
6. Witold Zatorski (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka) - 156
7. Mariusz Jakieła (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon) - 39
8. Elżbieta Hryniak (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna) - 32

WIDEO



Działacze
1. Jan Rogalski (Kotwica Korczyna) - 867
2. Łukasz Grzesik (LKS Polonia Kopytowa) - 721
3. Mariusz Rogala (GKS Zamczysko Odrzykoń) - 410
4. Mariusz Biskup (MUKS Podkarpacie Jedlicze) - 362
5. Grzegorz Bargiel (GKS Wisłok Krościenko Wyżne)- 219
6. Wiesław Gryzowski (KS Start Rymanów) - 154
7. Marek Sawczuk (Karate Kyokushin IKO Dukla) - 116
8. Edward Jakieła (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój) - 45
9. Bogdan Farbaniec (LKS Jasiołka Jaśliska) - 25
10. Radosław Sidor (UKS Return Widacz) - 23

Finał plebiscytu w Świerzowej Polskiej

Kapituła plebiscytu przyznała nagrody dla najlepszych sportowców w kategorii piłka nożna:
1. Kacper Cichoń
2. Paweł Fydrych
2. Robert Kozubal
Nie przyznano trzeciego miejsca.

Wśród sportowców pozostałych dyscyplin nagrody otrzymali:
1. Ewelina Marcisz
2. Weronika Kołek
3. Weronika Bykowska

Nagrodę specjalną otrzymał Piotr Garbowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału: