Już po raz drugi z Krosna wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.
Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy i modlitwie. Każdy uczestnik otrzyma od Lidera Rejonu specjalnie przygotowane na tę okoliczność rozważania w formie książeczki lub w formie mp3.

W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie "Droga Pięknego Życia". Teksty napisane zostały przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych, prowadzonym przez ks. Jacka Wiosnę Stryczka – twórcę szlachetnej paczki. Wśród autorów rozważań są m.in. lekarze, informatycy, pracownik fabryki oraz managerowie IT. To właśnie w tym środowisku i z inicjatywy ks. Stryczka narodziła się idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w 2009 roku.

EDK Krosno

Zapisy dokonujemy jedynie drogą elektroniczną przez stronę www.edk.org.pl. Wchodząc na rejon Krosno dokonujemy stosownych zapisów w rejestracji. Zapisy są konieczne w celu przygotowania odpowiedniej ilości pakietów. Limit osób 400. Zapisów możemy dokonać również w dniu wyjścia, ale nie jesteśmy wstanie zapewnić o otrzymaniu pełnego pakietu. Na pakiet składa się: opaska odblaskowa, opaska silikonowa na rękę, rozważania EDK, opis trasy, mapa. Koszt pakietu 15 zł.

Trasy EDK:
Trasa Matki Bożej Murkowej: Krosno, Białobrzegi, Krosno-Polanka, Szczepańcowa, Głowienka, Wrocanka, Rogi, Lubatówka, Lubatowa, Rymanów Zdrój (zielony szlak), Rymanów. 41 km, suma podejść 594m.
Trasa Franciszkańskich Męczenników z Peru: Krosno, Korczyna, Kombornia, Jabłonica Polska, Malinówka, Zmiennica, Malinówka, Stara Wieś, Orzechówka, Wola Komborska, Kombornia, Czarnorzeki, Rezerwat Prządki, Odrzykoń, Krosno. 48 km, suma podejść 1023 m

Planowana jest jeszcze trzecia trasa z Krosna do Jasła, szczegółowe informacje będą pojawiały się na bieżąco m.in. na fanpage Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Krosno.

Franciszkanie nie są organizatorami lecz tylko propagatorami idei takiej formy duchowosci jaką jest EDK. Stąd każdy odpowiada za siebie już w momencie podejmowania decyzji i chęci przejścia zaproponowanej trasy. Podajemy jedynie standardy jakie mogą nam dać impuls do refleksji w czasie drogi i podjęcia decyzji o przemianie życia w trudzie i znoju jakiego doznał sam Chrystus.
Stąd generalnie EDK jest dla osób pełnoletnich. Osoby niepełnoletnie muszą isć pod opieką osoby pełnoletniej.

EDK Krosno
Lider Jacek Wójtowicz franciszkanin.
Msza św. na rozpoczęcie EDK: 23 marca 2018 r. godzina 20.00 (Kościele Ojców Franciszkanów, ul. Franciszkańska 5)
Od 18 do 19.45 – rozdawanie pakietów. Cena 15zł.
Po Mszy św. około 21.00 wyjście na EDK


Udostępnij ten artykuł znajomym: