W Krośnie trwają uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
1 marca w całym kraju po raz ósmy obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" poświęcony upamiętnieniu żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni tworząc antykomunistyczne, niepodległościowe podziemie.

Krośnieńskie uroczystości rozpoczęły się o godz. 12:00 od złożenia wiązanek kwiatów przy Obelisku Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Cmentarzu Komunalnym. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele miasta na czele z Przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Kubitem i zastępcą prezydenta Bronisławem Baranem. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, kombatantów i młodzieży.

Dalsze uroczystości odbędą się jeszcze w poniedziałek, o godz. 18:00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie - Białobrzegach, po niej organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W sobotę 2 marca w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie wystąpią uczniowie Technikum Nr 6 w inscenizacji "Historie wyklęte", początek o godz. 11:00. W niedzielę w krośnieńskiej "Farze" o godz. 11:30 rozpocznie się koncert Chóru Mieszanego "Echo", po koncercie odprawiona zostanie uroczysta msza święta a o godz. 13:00 odbędzie się uroczystość patriotyczna pod tablicą "W hołdzie ofiarom terroru komunistycznego" (ul. Portiusa 4). Krośnieńskie uroczystości zakończą się w poniedziałek w auli PWSZ (ul. Kazimierza Wielkiego 4) sesją popularno - naukową o Żołnierzach Niezłomnych (godz. 10:15) i projekcją filmu "Zapora" w reżyserii Konrada Starczewskiego (godz. 12:00).

Udostępnij ten artykuł znajomym: