Andrzej Pacek reprezentujący Gimnazjum w Świerzowej Polskiej został zwycięzcą piątej edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.
Finał piątej edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie odbył się we wtorek 6 marca.

Do konkursu zgłoszonych zostało 49 gimnazjalistów z Krosna i ościennych powiatów, ostatecznie do rywalizacji przystąpiło 40 gimnazjalistów z 12 gimnazjów. W uroczystym otwarciu konkursu wziął udział Prezydent Krosna Piotr Przytocki, z-ca Bronisław Baran oraz przedstawiciel Podkarpackiego Kuratora Oświaty Wojciech Telesz. Konkurs objął honorowym patronatem Prezydent Krosna i Podkarpacki Kurator Oświaty.

V Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

- Głównym celem konkursu jest zaszczepienie w młodych ludziach pasji, zainteresowanie techniką i motoryzacją. Chcemy w ten sposób spopularyzować ten rodzaj wiedzy jak i branże w jakich nasza szkoła kształci - mówił Bogdan Adamski, dyrektor ZSP NR 3 w Krośnie. - Jedną z wartości tego konkursu jest to, że został on przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty wpisany do listy konkursów które punktowane na świadectwie przy naborze do szkół ponadgimnazjalnych.

V Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Konkurs podzielony został na trzy etapy. W pierwszym uczestnicy zmierzyli się z testem jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań. Na etapie drugim musieli wykonać 5 wylosowanych zadań z wykorzystaniem samochodu i motocykla. W trzecim etapie do pokonania był test sprawnościowy, polegający na jeździe na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy samochodem.

V Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Zwycięzcą piątej edycji konkursu został Andrzej Pacek reprezentujący Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej. W nagrodę otrzymał rower. Drugie miejsce zajął Maksymilian Stanosz z Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Krośnie. Nagrodą za drugie miejsce był tablet. Na trzecim miejscu podium znalazł się Jakub Korzeniowski z Gimnazjum w Jedliczu, w nagrodę otrzymał aparat fotograficzny.

V Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

Za rok kolejna edycja konkursu. Zaproszenia otrzymają uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych i 3 klas gimnazjów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: