Piłkarskie święto w Krośnie. Srebro Beniaminka w mocno obsadzonym turnieju.
Przez dwa dni młodzi piłkarze z można powiedzieć wszystkich zakątków Polski od północy po południe, od wschodu po zachód oraz zagraniczni goście ze Słowacji i Ukrainy rywalizowali na murawie w "Hali Krosno". W turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-10" zagrała bardzo mocna stawka drużyn – wysoki poziom rozgrywanych spotkań, dużo minut spędzonych w ciągu dwóch dni na murawie – aż 198 każdej z drużyn – to atuty, które podkreślali trenerzy w trakcie piłkarskiej rywalizacji z udziałem 18 zespołów.

Końcowy triumf przypadł drużynie Akademii Piłkarskiej Reissa, która w Krośnie prezentowała się znakomicie i w fazie finałowej wygrała "Grupę Złotą". Na drugim stopniu podium stanęli równie świetnie radzący sobie na murawie gospodarze z Beniaminka Krosno, a na trzecim zawodnicy FASE Szczecin. Rywalizacja była bardzo wyrównana, tuż za wspomniana trójką uplasowała się Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie Lubin, a kolejne miejsca przypadły Arkonii Szczecin i Hutnikowi Kraków. Gratulacje dla zwycięzców i dla wszystkich uczestników za stworzenie niesamowitego piłkarskiego widowiska w dziecięcym wydaniu. Zobaczcie jak wyglądała dwudniowa rywalizacja w turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-10".

Beniaminek Krosno

W 81 rozegranych spotkaniach padło 379 bramek co daje średnią 4,68 gola na mecz. W sumie wszystkie mecze trwały 1782 minuty, czyli przez dwa dni spędziliśmy prawie 15 godzin na murawie grając równocześnie na dwóch boiskach. W"„Beniaminek Krosno Cup U-10" zagrało 203 zawodników.

Świetnie w turnieju spisywali się chłopcy z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. Drużyna prowadzona przez trenerów Pawła Tomkiewicza i Kamila Chmielowskiego wygrała rywalizację w bardzo mocno obsadzonej grupie A, pokazując charakter i niesamowitą chęć zwycięstwa w trzech meczach, w których to rywale pierwsi strzelali gole, a krośnianie potrafili odrobić straty i zdobyć cenne punkty. W niedzielę podczas fazy finałowej Beniaminek zagrał z najlepszymi zespołami turnieju, a ozdobą piłkarskich zmagań w Krośnie był pojedynek z triumfatorem turnieju Akademią Piłkarską Reissa wygrany przez gospodarzy 1:0.

Beniaminek Krosno

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka - faza grupowa
Beniaminek Krosno - FCB Escola Varsovia 2:4 (Pelczarski, Kobosz)
Beniaminek Krosno - Jaguar Gdańsk 2:1 (Pelczarski, Majewski)
Beniaminek Krosno - FASE Szczecin 3:3 (Prajsnar, Kobosz, Majewski)
Beniaminek Krosno - Jagiellonia Białystok 3:0 (Krowicki 2, Kobosz)
Beniaminek Krosno - FC Lwów 4:3 (Majewski 2, Pelczarski, Cecuła)

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka - faza finałowa
Beniaminek Krosno - Zagłębie Lubin 2:2 (Pelczarski, Krowicki)
Beniaminek Krosno - Hutnik Kraków 3:0 (Cecuła, Michalik, Kobosz)
Beniaminek Krosno - Arkonia Szczecin 3:1 (Majewski, Michalik, Pelczarski)
Beniaminek Krosno - Akademia Piłkarska Reissa 1:0 (Majewski)

Beniaminek: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Patryk Delimat, Piotr Knap, Antoni Kobosz, Miłosz Krowicki, Nikodem Majewski, Aleks Michalik, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Kamil Chmielowski.

Beniaminek Krosno

Klasyfikacja końcowa turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-10"
1. Akademia Piłkarska Reissa
2. Beniaminek Krosno
3. FASE Szczecin
4. Zagłębie Lubin
5. Arkonia Szczecin
6. Hutnik Kraków
7. Olympic Wrocław
8. Karpaty Lwów
9. BKS Lublin
10. Jaguar Gdańsk
11. FCB Escola Varsovia
12. DAF Rzeszów
13. Jagiellonia Białystok
14. Sandecja Nowy Sącz
15. FC Lwów
16. Pogoń Szczecin
17. Wisła Kraków
18. MFK Zemplin Michalovce

W Najlepszej Siódemce Turnieju, czyli wśród wyróżniających się zawodników znaleźli się "Król Strzelców" Wojciech Szymczak (Akademia Piłkarska Reissa), "Najlepszy Bramkarz" Hubert Sieniecki (FASE Szczecin) oraz Franciszek Bielecki (BKS Lublin), Mateusz Chmielowiec (Zagłębie Lubin), Piotr Knap (Beniaminek Krosno), Dawid Wąsala (Olympic Wrocław) i Jakub Zawadzki (Arkonia Szczecin).

Nagrody wręczali Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, właściciele Dworu Ostoia Agnieszka i Michał Tomaszewski, Katarzyna Bienia z Urzędu Miasta Krosna, Dyrektor Euromed i radny Miasta Krosna Witold Skiba, Paweł Pacyga z firmy Auto Spektrum, Józef Jędrzejczyk z OZPN Krosno oraz trener krośnieńskich drużyn młodzieżowych i seniorskich Wojciech Hejnar.

Udostępnij ten artykuł znajomym: