10 i 11 marca 2018 roku na Hali Gimnazjum w Świerzowej Polskiej odbył się II Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Tańca "Taneczne Talenty" 2018.
Konkurs - organizowany przez Studio Tańca AT DANCE Tomasza Berkowicza przy współorganizacji Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce pod Kierownictwem dyrektora Bogusława Packa oraz Studio Tańca „Podkarpacie” Adama Berkowicza – adresowany był dla uczestników od 3 do 99 roku życia dla zespołów, par, duetów oraz solistów tanecznych w 6 kategoriach tanecznych (Taniec Towarzyski, Street Dance, Show Dance, Cheerleading, Taniec Współczesny i Jazz oraz Formy Różne).
W pierwszym dniu na parkiecie królowały parowe tańce standardowe oraz tańce latynoamerykańskie w rytmach Tańca z Gwiazdami, w drugim dniu zaś gościliśmy zespoły, duety oraz solistów z form Nowoczesnych.

W konkursie tym wzięło ponad 1000 wykonawców. Między innymi gościliśmy medalistów Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski w swoich Kategoriach tanecznych.

Taneczne Talenty

Taneczne zmagania oceniało szacowne Jury w składzie:
- sędzia główny - Anna Budnicka - Tancerka, pedagog tańca, choreograf. Pełniła funkcję kierownika baletu Kieleckiego Teatru Tańca. W latach 1995 - 2010 tancerka solistka, pedagog tańca jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca, z którym związana jest od początków jego istnienia. Brała udział w 29 produkcjach KTT oraz 10 realizacjach telewizyjnych i estradowych. Obecnie pełni funkcję koordynatora d/s zespołów tanecznych w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

- Mariusz Jasuwienas - Choreograf, tancerz, instruktor, finalista I edycji programu "You Can Dance" - Po Prostu Tańcz". Mariusz odniósł liczne sukcesy jako choreograf. Mariusz ukończył studium tańca jazzowego pod okiem Piotra Galińskiego. Szkolił się u najlepszych instruktorów w świecie w Los Angeles, Paryżu i Londanie. Obecnie tworzy choreografie do musicali które można zobaczyć w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, m.in: "The Best of Broadway".

- Sebastian Szul - Student choreografii i innych technik tańca na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Tancerz w grupie Tańca współczesnego PRO.GRES prowadzonego przez Mariolę Węgrzyn-Myćka. Nauczyciel tańca współczesnego oraz klasyki, choreograf w zespole tanecznym „Pro.Gres” w Sanoku.

Taneczne Talenty

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami, a dodatkowo Jury przyznało następujące statuetki Grand Prix Konkursu:

Kategoria Street Dance
- Zespół 8-11 lat - Rising Stars ze Studia Tańca AT DANCE Tomasza Berkowicza z Jasła
- Zespół od 16 lat - B&B CREW z BEAUTY&BEAST Dance Studio
- Solo 12-15 lat - Sadowska Kaja z Osiedlowego Klubu Kultury Emka Dębica
- Solo od 16 lat - Adrian Cisowski z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu

Kategoria Show Dance
- Zespoły 8-11 lat - ISKIERKA Łańcut z Łańcuckiego Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej GEST
- Solo 8-11 lat - Karolina Olszewska ze Szkoły Tańca i Ruchu SOUL DANCE Edyta Mędrek-Śliwa

Kategoria Taniec Współczesny z Jazz
- Zespół 12-15 lat - Szept z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku
- Zespół od 16 lat - Teatr Tańca „AleToNic” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu
- Duet 12-15 lat - Nadia Śliwa i Oliwia Szela – Szkoła Tańca i Ruchu SOUL DANCE Edyta Mędrek Śliwa
- Solo 12-15 lat - Nadia Śliwa – Szkoła Tańca i Ruchu SOUL DANCE Edyta Mędrek Śliwa
- Solo od 16 lat - Kucharska Kinga z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu

Kategoria Cheerleading
- Zespół 8-11 lat - LILIA Leżajsk grupa młodsza z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Leżajsk.
- Zespół 8-11 lat - LILIA Leżajsk grupa starsza z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku.
- Duety 12-15 lat - Dominika Wójcik oraz Małgorzata Wójcik ze Stowarzyszenia Tańca Fragolin w Krośnie.

Kategoria Formy Różne
- Zespół do lat 7 - MINI STOKROTKI z Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce
- Zespół 8-11 lat - Impuls z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Libuszy

Fantastycznych tancerzy, zarówno w sobotę jak i w niedzielę dopingowała licznie zgromadzona publiczność - rodziny, przyjaciele, miłośnicy tańca.

Udostępnij ten artykuł znajomym: