Złoto dla Beniaminka podczas turnieju, gdzie blisko 200 młodych zawodników zagrało w "Beniaminek Krosno Cup U-9".
Po raz kolejny podczas weekendu emocjonowaliśmy się futbolowymi zmaganiami w turnieju 'Beniaminek Krosno Cup". Tym razem do naszego miasta zawitało 18 drużyn z kategorii wiekowej U-9, które stworzyły świetne piłkarskie widowisko i przez dwa dni rozgrywały między sobą spotkania podnosząc swoje umiejętności! W 90 rozegranych spotkaniach padło 488 bramek co daje średnią 5,42 gola na mecz. W sumie wszystkie spotkania trwały 1800 minut! W "Beniaminek Krosno Cup U-9" zagrało 195 zawodników.

Bardzo dobrze w całym turnieju spisywała się drużyna gospodarzy, Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno wygrała wszystkie swoje spotkania i sięgnęła po złote medale. Zacięta sportowa rywalizacja toczyła się o kolejne miejsca, ostatecznie srebro wywalczyli zawodnicy DAP Dębica, a brąz chłopcy z Lech Poznań Football Academy Rzeszów. W fazie finałowej ciekawe i trzymające w napięciu mecze rozgrywały także zespoły z grup srebrnej i brązowej.

W pierwszy dzień turnieju rozegrana została faza grupowa. Osiemnaście zespołów zostało podzielonych na trzy grupy i każda z drużyn zagrała na murawie w „Hali Krosno” pięć spotkań. W grupie A rywalizowały zespoły Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, Akademii Piłkarskiej Wisła Brzeźnica, słowacy z CFT MFK Vranov nad Topl’ou, Legia Soccer Schools Brwinów, Orzełki Brzozów i Football Academy Nisko. W grupie B zagrały drużyny Orlika Przemyśl, DAP Dębica, Sandecji Nowy Sącz, AP Czarni Kraków, MOSiR Dukla i słowacki MFK Zemplin Michalovce, a w grupie C Lech Poznań Football Academy Rzeszów, Glinik Gorlice, BKS Lublin, druga drużyna CFT MFK Vranov nad Topl’ou, UKS Sokoliki Stary Sącz i Akademia Piłkarska Team Gliwice. Grupowe pojedynki zdecydowały o rozstawieniu w drugim dniu turnieju, w którym drużyny mogły rywalizować z zespołami o zbliżonych umiejętnościach, dzięki temu mecze były jeszcze bardziej wyrównane i trzymające w napięciu.

Beniaminek Krosno

Niedzielna zmagania w fazie finałowej rozpoczęły zespoły z "Grupy Brązowej". Jak się później okazało, najskuteczniejsi w drugim dniu turnieju okazali się zawodnicy MFK Zemplin Michalovce, którzy wygrali swoją grupę rywalizując z Orzełkami Brzozów, MOSiR Dukla, Football Academy Nisko, UKS Sokoliki Stary Sącz i Akademią Piłkarską Team Gliwice. W „Grupie Srebrnej” oglądaliśmy sporo ciekawych pojedynków, świetnie radziła sobie Sandecja Nowy Sącz, na uwagę zasługuje też dobra postawa Czarnych Kraków oraz konsekwentne gra piłką i budowanie akcji drużyny Legii Soccer Schools z Brwinowa. Derbowy pojedynek w Krośnie rozegrały zespoły z Vranova nad Topl’ou, bo aż dwie drużyny CFT Academy znalazły się w fazie finałowej w tej samej grupie. A stawkę zespołów uzupełniała ekipa BKS Lublin, która także tego dnia miała swoje chwile radości. O końcowy triumf w turnieju walczyły zespoły z "Grupy Złotej", w której rozegrała się bardzo ciekawa rywalizacja o medale. Bardzo dobrze dysponowani gospodarze z Beniaminka Krosno pewnie sięgnęli po złoto, ale już w walce o pozostałe dwa miejsca na podium udział brały aż cztery zespoły. Ostatecznie srebro przypadło Dziecięcej Akademii Piłkarskiej z Dębicy, a brąz Lechowi Poznań Football Academy Rzeszów. Mecz ostatniej serii w której "Kolejorz" zagrał z Beniaminkiem z pewnością był ozdobą turnieju. tuż za podium znalazły się ambitnie grające drużyny Orlika Przemyśl i Wisły Brzeźnica, w grupie tej rywalizował także Glinik Gorlice, który wprawdzie w drugim dniu turnieju nie punktował, ale możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami "Beniaminek Krosno Cup U-9" z pewnością wyjdzie chłopakom z Gorlic, a także i z pozostałych drużyn, na dobre.

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka:
Grupa A
Beniaminek Krosno - Legia Soccer Schools Brwinów 9:1
Beniaminek Krosno - Orzełki Brzozów 4:2
Beniaminek Krosno - Football Academy Nisko 11:2
Beniaminek Krosno - AP Wisła Brzeźnica 7:2
Beniaminek Krosno - CFT MFK Vranov nad Topl'ou 6:0

Grupa Złota
Beniaminek Krosno - AP Wisła Brzeźnica 6:3
Beniaminek Krosno - Orlik Przemyśl 6:2
Beniaminek Krosno - Glinik Gorlice 6:2
Beniaminek Krosno - DAP Dębica 6:0
Beniaminek Krosno - Lech Poznań FA Rzeszów 3:2

Beniaminek U-9: Hubert Klara, Bartosz Wajs, Patryk Prajsnar, Bartosz Tarnawski, Piotr Pelczarski, Szymon Kotulak, Miłosz Kubal, Kacper Zając, Adrian Fejkiel, Błażej Chilik, Fabian Jastrząb, Antoni Kobosz. Trenerzy Waldemar Szafran i Kamil Pelczar.

Beniaminek

Kamil Pelczar (trener Beniaminka U-9): "Kolejny świetny występ naszych chłopców. Bardzo dojrzała gra jak swój wiek i chyba ten aspekt zadecydował o końcowym sukcesie. Cieszy oczywiście postęp oraz kolejne sukcesy, ale pamiętajmy o pokorze i ciężkiej pracy na treningach, a wtedy Ci chłopcy pokażą w przyszłości na co ich stać."

Klasyfikacja końcowa turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-9"
1. Beniaminek Krosno
2. DAP Dębica
3. Lech Poznań Football Academy Rzeszów
4. UKS Orlik Przemyśl
5. AP Wisła Brzeźnica
6. Glinik Gorlice
7. Sandecja Nowy Sącz
8. AP Czarni Kraków
9. CFT MFK I Vranov nad Topl’ou
10. Legia Soccer Schools Brwinów
11. CFT MFK II Vranov nad Topl’ou
12. BKS Lublin
13. MFK Zemplin Michalovce
14. Orzełki Brzozów
15. MOSiR Dukla
16. Football Academy Nisko
17. UKS Sokoliki Stary Sącz
18. AP Team Gliwice

W turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-9" spora ilość zawodników prezentowała wysoki poziom, organizatorzy wyróżnili kilku z nich powołując do "Najlepszej Siódemki Turnieju". Znaleźli się w niej "Król Strzelców" Antek Kobosz (Beniaminek Krosno – 21 goli), "Najlepszy Bramkarz" Robert Miczko (AP Wisła Brzeźnica) oraz Igor Jakubek (Lech Poznań FA Rzeszów), Mateusz Kawęcki (Lech Poznań FA Rzeszów), Gracjan Młodziński (UKS Orlik Przemyśl) i Patryk Prajsnar (Beniaminek Krosno). Bon o wartości 500 zł ufundowany przez firmę Cutline Wear Factory dla "Najsympatyczniejszej Drużyny" powędrował w ręce zawodników UKS Sokoliki Stary Sącz.

Nagrody wręczali Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Dyrektor Euromed i radny Miasta Krosna Witold Skiba oraz Dyrektora Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno Grzegorz Raus.

Udostępnij ten artykuł znajomym: