Mistrzem Makroregionu Południowego został Krośnienski Klub Kyokushin Karate.
11 marca w krośnieńskiej hali sportowo – widowiskowej MOSiR Krośnieński Klub Kyokushin Karate zorganizował Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate. W zawodach udział wzięło 288 zawodników z 34 klubów z województw: Małopolska, Świętokrzyskie i Podkarpacie, w 34 kategoriach kumite, 8 kat. kumite WKF i 8 kat. kata. Kategorie wiekowe: Masters, Senior, Junior, Junior Młodszy i Młodzik. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Tadeusz Krygowski.

karate Krosno

Z okazji 25 - lecia Krośnieńskiego Klubu Kyokushin i 40 - lecia karate kyokushin w Krośnie Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran podziękował i wręczył statuetki - szklaną replikę Wieży Farnej - następującym osobom:
Andrzej Drewniak – Wiceprezes Polskiego Związku Karate,
Roman Woźniak – Prezes Klubu, trener
Adam Buczyński, Ireneusz Kasza, Radosław Gonet i Marek Sawczuk – instruktorzy Klubu,
Kryspin Paradysz i Gabriel Bożek – Mistrzowie Polski Młodzieżowców w 2017r.
Następnie shihan Roman Woźniak wyróżnił swoich trenerów karate kyokushin: Krzysztofa Matuszewskiego i Andrzeja Drewniaka.

karate krosno

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 31 zawodników z czego 25 stanęło na podium. Zawodnicy Krośnieńskiego KKK spisali się rewelacyjnie, indywidualnie zdobywając, w sumie 38 medali (20 w kumite, 11 w kumite WKF i 7 w kata) zajęli pierwsze miejsce drużynowo. Najlepiej zaprezentowali się Aleks Łączak i Oliwia Krupa, trzykrotnie stawiając na podium - otrzymali również tytuły dla najlepszego i najlepszej zawodniczki Mistrzostw.

karate Krosno

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji zawodów i pomagali podczas ich trwania - bez tak sprawnej ekipy zorganizowanie, na odpowiednim poziomie, tak dużego przedsięwzięcia, jakim są Mistrzostwa Makroregionu, byłoby niemożliwe. Szczególne podziękowania dla sensei Ireneusza Kaszy i sensei Janusza Soleckiego za funkcję lektorów oraz dla senpai Rafała Dziury, za profesjonalne udokumentowanie Mistrzostw. Dziękujemy senpai Agacie Choińskiej za projekty plakatu i dyplomu oraz za przygotowanie prezentacji Power Point wyświetlanej na trzech monitorach (występy w kata i walki zawodników, po raz pierwszy na Makroregionie Południowym) Obsługę informatyczną zapewnił senpai Piotr Wilusz. Z klubu zawody sędziowali: sensei Marek Sawczuk, sensei Adolf Pasterczyk i sensei Grzegorz Szybisty.

Ocena