W Krośnie rozstrzygnięto IX plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka w 2017 roku.
W czwartek 22 marca w Hotelu Nafta Krosno rozstrzygnięto IX plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka w 2017 roku. Jego organizatorem był Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro i prezes zarządu "Nowego Podkarpacia" Tadeusz Więcek.

goście plebiscytu

Zwycięzcą w plebiscycie wśród sportowców został koszykarz Miasta Szkła Krosno Dariusz Oczkowicz, miejsce drugie przypadło łyżwiarzowi szybkiemu SKŁ Górnik Sanok Piotrowi Michalskiemu, trzecie karatece Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate Kamilowi Mastajowi. Wśród trenerów najpopularniejszym okazał się trener drużyny siatkarskiej TSV Sanok Krzysztof Frączek, przed Tadeuszem Krygowskim (Jasielski Klub Kyokushin Karate) i Bartoszem Kilarem (MKS MOSiR Jasło).

goście plebiscytu

Szczegółowe wyniki:

Sportowcy
1. Dariusz Oczkowicz (KKK MOSiR Miasto Szkła Krosno, koszykówka) - 12085
2. Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok, łyżwiarstwo szybkie) - 11786
3. Kamil Mastaj (Jasielski Klub Kyokushin Karate, karate) - 11332
4. Mariusz Fierlej (KSM Krosno, żużel) - 10128
5. Hubert Piwowarczyk (Krosno Glass Karpaty PWSZ, siatkówka) - 10126
6. Tomasz Kusior (TSV Sanok, siatkówka) - 9267
7. Konrad Kaczmarski (Ekoball Stal Sanok, piłka nożna) - 9108
8. Kryspin Paradysz (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate) - 8953
9. Jakub Procanin (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 8830
10. Patryk Sawulski (Miejskie Stowarzyszenie Sportowe Gryf Sanok, podnoszenie ciężarów) - 8689
11. Kacper Waśko (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 8408
12. Karol Wiśniewski (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - 7129
13. Eva Jurkova (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - 6529
14. Aleksander Czerwiński (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 6010
15. Joanna Nocula (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - 5657
16. Dawid Nguyen Quang (Jasielski Klub Kyokushin Karate, - 5627 (429 + 5198)
17. Natalia Nocula (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - 4124
18. Alan Ciborowski (KS Speed Jasło, narciarstwo biegowe i rolkarstwo) - 3874
19. Alicja Muszańska (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - 3112
20. Dominika Kieraś (Klub Sportowy Budo Krosno, karate) - 2566
21. Dominik Gazda (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - 2454
22. Michał Kamiński (Klub Sportowy Budo Krosno, karate) - 2369
23. Seweryn Dubis (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - 2347
24. Anna Winter (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - 2087
25. Filip Szeller (Klub Sportowy Budo Krosno, karate) - 1214
26. Piotr Krzanowski (Ekoball Stal Sanok, piłka nożna) - 1007
27. Damian Kulig (JKS Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) - 992
28. Adrian Chodorowski (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - 729
29. Kinga Stronias (Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR, siatkówka) - 631
30. Hubert Demkowicz (Ciarko KH 58 Sanok, hokej) - 583
31. Aleksandra Mikolajewska (Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR, siatkówka) -546
32. Iwona Krochmal (Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR, siatkówka) - 538
33. Marcin Kuliga (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - 505
34. Przemysław Czado (Krosno Glass Karpaty PWSZ, siatkówka) - 503
35. Marcin Michalec (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, nordic walking) - 469
36. Jakub Kosiek (Krosno Glass Karpaty PWSZ, siatkówka) - 407
37. David Bellego (KSM Krosno, żużel) - 326
38. Bartosz Siera z (Ekoball Stal Sanok, piłka nożna) - 253
39. Tomasz Głód (TSV Sanok, siatkówka) - 240
40. Kamil Rościński (Samuraj Sanok, kicboxing) - 234
41. Gabriel Bożek (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate) - 227
42. Paweł Rusin (TSV Sanok, siatkówka) - 214

najpopularniejsi trenerzy

Trenerzy
1. Krzysztof Frączek (TSV Sanok, siatkówka) - 4296
2. Tadeusz Krygowski (Jasielski Klub Kyokushin Karate, karate) - 3532
3. Bartosz Kilar (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 2102
4. Marcin Maculski (AP Beniaminek Krosno, piłka nożna) - 1739
5. Damian Ciborowski (KS Speed Jasło, narciarstwo biegowe i pływanie) - 1337
6. Janusz Maculski (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - 1172
7. Przemysław Czarnecki (UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło, judo) - 1044
8. Artur Szychowski (Samuraj Sanok, kicboxing) - 867
9. Jakub Heimroth (Krosno Glass Karpaty PWSZ, siatkówka) - 635
10. Paweł Kafel (Klub Sportowy Budo Krosno, karate) - 622
11. Tomasz Płaski (Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR, siatkówka) - 515
12. Wacław Katan (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - 437
13. Tomasz Demkowicz (Ciarko KH 58 Sanok, hokej) - 332
14. Marian Lorenc (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - 162
15. Bernard Sołtysik (Ekoball Sanok, piłka nożna) - 6

Michał Baran

Za specjalne osiągnięcia w sporcie nagrodzony został również były trener Miasta Szkła Krosno Michał Baran.



Gościem specjalnym finału była biegaczka narciarska Ewelina Marcisz, reprezentantka Polski podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Ewelina Marcisz

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT