W dniach 23-29.03.2014 r. grupa 16 uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Katolickiego Gimnazjum Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w Krośnie wraz z opiekunami przebywała w uroczym hiszpańskim mieście Cuenca.
Miasto usytuowane jest na pogórzu Sistema Iberico we wschodniej części regionu Kastylii-La Manchy. Starówka jest położona nad przepaścią między dwiema rzekami Huécar i Júcar. Znajdują się tu średniowieczne Wiszące Domy (Casas Colgadas) usytuowane na krawędzi klifu. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Pobyt młodzieży w Hiszpanii odbywał się w ramach wymiany z zaprzyjaźnioną szkołą El Colegio Santa María de la Expectación - Las Benitas.

Mieszkaliśmy u rodzin naszych hiszpańskich rówieśników - relacjonują uczestnicy wymiany. Cały wyjazd był więc dla nas doskonałą okazją do zwiedzenia tej części Europy, poznania kultury i lokalnych zwyczajów, zawiązania nowych znajomości, a także rozwijania umiejętności posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim w życiu codziennym - dodają.

Uczniowie przyczynili się do promocji naszego miasta w całym środowisku Cuenca, obdarowali pamiątkami z Krosna burmistrza, szkołę oraz rodziny.

Wyjazd pod każdym względem jest bardzo udany i owocny. Języki, których na tak wysokim poziomie uczymy się w krośnieńskim "Katoliku" pozwalają nam swobodnie porozumiewać się z ludźmi na całym świecie – mówią uczniowie.
Być może, że pobyt młodzieży z krośnieńskiego Katolickiego Liceum i Gimnazjum w Cuenca zapoczątkuje partnerstwo pomiędzy miastami. Tymczasem rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia Hiszpanów, którzy z rewizytą przyjadą do nas we wrześniu...

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.