Kolejne złoto Beniaminka. Dzieciaki z Krosna wygrywają turniej piłkarski w kategorii U-8.
W ostatni weekend nieoczekiwanie wróciła zima, chłodno było na zewnątrz, a w "Hali Krosno" dzieciaki rozgrzały wszystkich swoją znakomitą postawą i zaangażowaniem podczas spotkań rozgrywanych w ramach turnieju "Beniaminek Krosno Cu" w kategorii wiekowej U-8. W 90 rozegranych spotkaniach padło 456 bramek co daje średnią 5,07 gola na mecz. W sumie wszystkie spotkania trwały 1800 minut. W "Beniaminek Krosno Cup U-8" zagrało 185 zawodników i 4 zawodniczki.

W pierwszym dniu turnieju osiemnaście drużyn zostało podzielone na trzy grupy rozgrywając fazę grupową, która decydowała o przydziale do grup złotej, srebrnej i brązowej w drugim dniu turnieju. Celem było rozstawienie w poszczególnych grupach, tak by drużyny mogły rywalizować z zespołami o zbliżonym poziomie, a zawodnicy czerpali jak najwięcej radości z gry i mogli rozwijać swoje piłkarskie umiejętności.

Beniaminek Krosno

Ciekawa, pełna dziecięcego entuzjazmu rywalizacja toczyła się także w fazie finałowej, w której najlepiej na murawie radzili sobie zawodnicy Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno sięgając po złote medale. Gospodarze o punkt wyprzedzili zespoły DAP Dębica i Stali Rzeszów, których mali piłkarze cieszyli się ze srebrnych i brązowych medali. Wyrównane mecze, w których padało dużo goli, toczyły także drużyny w grupach srebrnej i brązowej.

Chłopcy z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno świetnie radzili sobie zarówno w fazie grupowej, jak i finałowej prezentując ofensywny styl gry i strzelając dzięki temu sporą ilość goli. W sobotę krośnianie wygrali pięć z sześciu spotkań. W drugim dniu turnieju dzięki trzem zwycięstwom i remisowi na kolejkę przed końcem zapewnili sobie tytuł mistrzowski, a jedyną porażkę ponieśli w ostatnim meczu turnieju.

Beniaminek Krosno

Faza grupowa - Grupa A
Beniaminek - Football Factory Przecław 6:3
Beniaminek - Legia Soccer Schools 4:3
Beniaminek - AP Limanovia 1:1
Beniaminek - Ziomki Rzeszów 6:2
Beniaminek - KSPN Pogoń Kraków 4:0

Faza Finałowa - Grupa Złota
Beniaminek Krosno - AP Limanovia 9:3
Beniaminek Krosno - KS Zakopane 1:1
Beniaminek Krosno - AP Gigant Smile 2:0
Beniaminek Krosno - Stal Rzeszów 4:3
Beniaminek Krosno - DAP Dębica 1:4

Beniaminek U-8: Adrian Organ, Wiktor Bożek, Franek Szyndak, Filip Szwerc, Arek Wąchała, Fabian Jastrząb, Mateusz Jurczak, Karol Kubal, Alan Fortuna, Maks Półchłopek, Jan Szyndlar, Michał Sokołowski, Patryk Pelczar. Trenerzy Waldemar Szafran i Kamil Pelczar.

Beniaminek Krosno

Klasyfikacja końcowa turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-8"
1. Beniaminek Krosno
2. DAP Dębica
3. Stal Rzeszów
4. KS Zakopane
5. AP Gigant Smile
6. AP Limanovia
7. AP Mam Talent Polska
8. Football Factory Przecław
9. Legia Soccer Schools Brwinów
10. Aserekteam
11. CFT MFK Vranov nad Topl’ou
12. Garbarnia Kraków
13. Ziomki Rzeszów
14. APPN Mielec
15. Korona Beskidu
16. KSPN Pogoń Kraków
17. AP Team Gliwice
18. MFK Zemplin Michalovce

Był to ostatni, siódmy turniej w III edycji "Beniaminek Krosno Cup". W organizowanych przez Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno futbolowych zmaganiach udział wzięło 110 drużyn z dwunastu województw Polski, a także goście z Niemiec, Słowacji i Ukrainy. Na murawie w "Hali Krosno" zagrało 1285 zawodników i zawodniczek, którzy strzelili aż 2131 goli.

Ocena