Już po raz dziesiąty w Krośnie tradycyjnie w Niedzielę Palmową prowadzona będzie jubileuszowa edycja Krośnieńskich Pól Nadziei.
W Palmową Niedzielę (25 marca) przy udziale ponad 2000 wolontariuszy w Krośnie i okolicznych miejscowościach prowadzona będzie jubileuszowa X edycja Krośnieńskich Pól Nadziei organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie przy udziale Koła Hospicyjno - Charytatywnego, Urzędu Miasta Krosna, Stowarzyszenia Krośnieńskich Amazonek, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza a przede wszystkim placówek oświatowych.

Jak co roku, rzesza młodych ludzi, uczniów szkół wraz ze swoimi opiekunami – pojawi się na placach i ulicach Krosna, Rymanowa, Dukli, Jedlicza, Iwonicza-Zdroju i wielu innych miejscowości naszego regionu by w zamian za żonkila prosić o datek na rzecz krośnieńskiego Hospicjum.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca o włączenie się do naszej akcji poprzez wsparcie finansowe i życzliwość dla kwestujących.

"Pola Nadziei" to ogólnoświatowa akcja, która została zapoczątkowana w 1957 roku w Anglii. Jej celem jest wsparcie osób umierających na choroby nowotworowe. W dniu 6 października - Światowym Dniu Opieki Hospicyjnej – tysiące ludzi na całym świecie sadzi przed urzędami, szpitalami, szkołami, na skwerach i parkach żonkile – symbole życia i nadziei.

Na wiosnę odbywa się szeroko zakrojona akcja, polegająca na zbieraniu funduszy dla lokalnych hospicjów. Każdy ofiarodawca otrzymuje w zamian za okazane serce kwiat żonkila lub jego symbol. Od kilkunastu lat akcja ta jest prowadzona w Polsce. Jej prekursorem w naszym kraju jest krakowskie hospicjum im. Św. Łazarza, które prowadzi ją pod patronatem JE Księdza Kardynała Franciszka Macharskiego.

Ocena