W samo południe mieszkańcy Krosna spotkali się aby wspólnie poświęcić pokarmy wielkanocne.
W Wielką Sobotę w południe o. Krzysztof Janas - gwardian klasztoru i proboszcz parafii ojców franciszkanów w Krośnie poświęcił na Rynku przyniesione przez mieszkańców Krosna pokarmy na stół wielkanocny. Wraz z Prezydentem Miasta Piotrem Przytockim złożyli zebranym życzenia świąteczne. Dołączyli się do nich także goszczący na spotkaniu: Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kubit, posłanka Joanna Frydrych i Prezydent Stowarzyszenia Unia Przedsiębiorczych Paweł Bachota.

święcenie pokarmów w Krośnie

Na Rynek przybyło kilkuset mieszkańców, pierwotnie spotkanie miało odbyć się pod palmą wielkanocną jednak ze względu na niepewną pogodę przeniesiono stoły wielkanocne na podcienia. Tradycyjnie po poświęceniu pokarmów zebrani złożyli sobie życzenia dzieląc się przygotowanymi jajkami i częstując żurkiem.

Wydarzenie organizowane zostało przez Stowarzyszenie Unia Przedsiębiorczych oraz prezydenta Krosna. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny "Varia" działający w Szkole Podstawowej nr 8.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.