W Moderówce odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy miejscowym Zespole Szkół.
Spełniły się marzenia lokalnej społeczności. W czwartek 5 kwietnia w Moderówce oficjalnie otwarto salę gimnastyczną wraz z zapleczem przy Zespole Szkół.

- Dzisiejszy dzień jest dla nas szczególny. Otrzymujemy prezent, na który pokolenia naszej szkoły czekały 112 lat, bo w 1906 roku została oddana do użytku pierwsza szkoła w Moderówce - mówiła dyrektor placówki Renata Niepokój. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak, Radny Krzysztof Gałuszka i dyrektor szkoły Renata Niepokój. Równie symboliczny pierwszy strzał piłką do bramki oddała burmistrz gminy a radny pierwszy rzut do kosza.

nowa sala gimnastyczna Moderówka

W swoich wystąpieniach goście gratulowali szkole okazałej sali gimnastycznej, ale również podkreślali, że obiekt podniesie komfort prowadzenia zajęć, umożliwi organizację imprez środowiskowych i pomoże w osiąganiu sukcesów sportowych.

sala gimnastyczna w Moderóce

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły a jego mottem były słowa Jana Pawła II "Każdy rodzaj sportu niesie za sobą bogaty skarbiec wartości".

program artystyczny

Nowa sala gimnastyczna została wybudowana w ramach projektu "Przebudowa i rozbudowa budynku Zespołu Szkół w Moderówce o sale gimnastyczną wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym oraz przebudowa i wyposażenie klasopracowni nauk przyrodniczych w Zespole Szkół w Jedliczu". Prace budowlane rozpoczęły się w październiku 2016 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 1 mln 700 tys. zł, dofinansowanie wynosiło blisko 970 tys. zł. Dodatkowo wkrótce przy budynku szkoły powstanie parking za około 70 tys. zł.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: