W miniony piątek I LO w Krośnie odwiedziły tłumy gimnazjalistów.
Piątek (6 kwietnia) był Dniem Otwartym Kopernika. W tym dniu szkoła gościła bardzo licznie zgromadzonych, zainteresowanych nauką w Koperniku gimnazjalistów.

Dla miłych gości przygotowano wiele atrakcji. Mieli oni okazję przekonać się o wielu atutach szkoły, która nie tylko daje solidne przygotowanie do egzaminów zewnętrznych i gwarantuje udany start na studia, ale odkrywa i rozwija talenty, inspiruje do samorozwoju, jednocześnie nie tłumiąc młodzieńczych pomysłów, zapału i naturalnej spontaniczności młodych ludzi.

W sympatycznej zabawie polegającej na rozwiązywaniu zagadek w trakcie zwiedzania szkoły, gimnazjaliści mogli nie tylko obejrzeć piękne pracownie, dobrze wyposażone sale, ale zobaczyć wiele ciekawych doświadczeń przyrodniczych, chemicznych i fizycznych wykonywanych przez licealistów. Było też wiele okazji do wspólnych rozmów z nimi.

Dzień Otwarty w

Jednocześnie na sali gimnastycznej uczniowie pod opieką swoich profesorów, prezentowali to, czym zajmują się na kółkach zainteresowań lub w swoim wolnym czasie. Dużą atrakcją były doświadczenia z ciekłym azotem oraz grające w piłkę dwa roboty, powołane do życia przez chłopców z kółka robotyki. Wszyscy uczestnicy imprezy kosztowali wspaniałych "kopierniczków", babeczek i innych smakołyków, przygotowanych przez uczniów. Pamiątkowe zdjęcia z imprezy można było zrobić sobie w fotobudce, która cieszyła się dużym wzięciem. Wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać koncertu chóru szkolnego.

Na koniec, gdy zapadł wieczór najwytrwalsi trzecioklasiści odwiedzili szkolne obserwatorium astronomiczne, gdzie uczniowie- olimpijczycy z astronomii - pokazali zasadę działania teleskopu i ze swadą opowiadali o swojej pasji. W opinii wielu Gości (zarówno młodzieży jak i rodziców) szkoła wypada na "szóstkę"a spędzone w niej popołudnie i wieczór można z pewnością zaliczyć do bardzo udanych.

Dyrekcja i nauczyciele dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie, życzą im powodzenia na egzaminach gimnazjalnych oraz dostania się na swoje wymarzone kierunki w Koperniku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.