Przemówmy wspólnym głosem i powiedzmy głośno "Nie bij mnie - kochaj mnie" jest to akcja, która po raz pierwszy odbyła się w Krośnie.
Akcja "Historia Misia – Nie bij mnie, kochaj mnie" zawitała do Krosna po raz pierwszy. 11 kwietnia ku ogromnemu zdziwieniu mieszkańców, w różnych miejscach naszego miasta pojawiły się misie oraz inne zabawki pluszowe.

Nie były, to jednak zwykłe misie i zabawki, ponieważ każde z nich miało swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień. Opatrzone materiałami opatrunkowymi i odpowiednio ucharakteryzowane miały zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Wyposażone były również w karteczki – z hasłem "Nie bij mnie , kochaj mnie" i "Dziękuję. Przy Tobie od razu mi lepiej . Poznaj moją historię , opowiedz innym".

historia Misia Krosno

Cała akcja związana jest z Fundacją WOŚP, która jest jej twórcą i ambasadorem . WOŚP tworząc akcję "Historia Misia" chciała zwrócić uwagę na problemy przemocy wobec dzieci, ponieważ wciąż się słyszy i widzi, że do szpitali dla, których kupuje sprzęt medyczny trafiają dzieci, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją oraz stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom Fundacja WOŚP postanowiła zorganizować akcję "Historia Misia" i w grudniu 2013 roku po raz pierwszy pluszowe misie czekały na przechodniów w różnych miejscach dziesięciu polskich miast .

Celem akcji było zwrócenie uwagi przechodniów, którzy zatrzymując się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma do powiedzenia. Liczyła się reakcja. Chciano pokazać, że warto podejść do małej, bezbronnej osoby i sprawdzić co się dzieje – reagować. Na dzień dzisiejszy akcja ta organizowana jest w wielu polskich miastach.

historia Misia Krosno

Krosno postanowiło również do nich dołączyć i w ten sposób zaprotestować przeciwko braku reakcji na przemoc, czy wręcz bestialskie znęcanie się nad dziećmi. Organizatorzy już dzisiaj mówią, że będzie to akcje cykliczna, do której planują zaangażować dzieci i młodzież krośnieńskich szkół. Do tegorocznej akcji włączyły się dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Korczynie oraz Drukarnia HEDOM .