W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu został rozstrzygnięty konkurs na najlepszego fryzjera.
W nowej pracowni fryzjerskiej w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu w dniu 12 kwietnia br. rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu "Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy" w kategorii fryzjer. Do zmagań stanęły przedstawicielki 6 hufców pracy z województwa podkarpackiego.

ośrodek OHP Iwonicz

Adeptki sztuki fryzjerskiej zmierzyły się z posiadaną przez siebie wiedzą teoretyczną i posiadanymi umiejętnościami praktycznymi pod czujnym okiem komisji konkursowej w składzie – przewodnicząca Alicja Serwińska, nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Technicznych w Strzyżowie oraz członkowie komisji: Małgorzata Frączek, kierownik OSiW Iwonicz i Kinga Warchoł, kierownik zespołu ds. szkoleniowo-pedagogicznych w PWK OHP w Rzeszowie.

Konkurs przebiegał dwuetapowo: w pierwszej części uczestniczki rozwiązywały test wiedzy zawodowej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Po rozwiązaniu testu uczestniczki przystąpiły do zmagań praktycznych. W pierwszej kolejności miały za zadanie uformować na główkach fryzjerskich fale wyciskane na mokro, następnie oceniono umiejętność przygotowania włosów do trwałej ondulacji poprzez nawijanie na wałki, na końcu dziewczęta tworzyły piękne loki.

ośrodek OHP Iwonicz

Po części zadania na główkach przystąpiono do losowania modelek – uczestniczek OSiW Iwonicz i Zespołu Szkół przy OSiW Iwonicz. Na ich włosach przygotowano fryzury finałowe, których motywem przewodnim były warkocze i plecionki. Na to zadanie uczestniczki miały 80 minut. Komisja oceniała stan stanowiska, artyzm i kreatywność, a także zgodność fryzury z tematem.

Młode fryzjerki podeszły do zadania z pełnym profesjonalizmem. Po podliczeniu punktów zdobytych w części teoretycznej i praktycznej zwyciężyła uczestniczka 9-19 HP Dębica Beata Marć, drugie miejsce zajęła Aleksandra Kusy z 9-12 HP Jarosław, natomiast trzecie Paulina Hawryłko z 9-8 HP Sanok. Nagrody i dyplomy wręczyła uczestniczkom p. Renata Trybus, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP w Rzeszowie.

Pragniemy nadmienić, że w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu od września młodzież będzie mogła się kształcić w zawodzie fryzjer. Służyć temu będzie profesjonalnie wyposażona pracownia fryzjerska oraz wysoko wyspecjalizowana kadra pedagogiczna.