Laureat Olimpiady Fizycznej z "Kopernika" Konrad Pawlik będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Portugalii.
W dniach od 6 do 10 kwietnia w Warszawie odbył się finał najstarszej po matematyce olimpiady przedmiotowej - 67 Olimpiady Fizycznej, zawodów o najwyższym w Polsce stopniu trudności i prestiżu w zakresie tej dziedziny nauki. W zawodach uczestniczyło 80 najlepszych fizyków, uczniów renomowanych liceów z całego kraju. W tej grupie znalazło się 5 uczniów z Podkarpacia, wśród nich 2 uczniów z krośnieńskiego Kopernika- Konrad Pawlik i Michał Zygarowicz.

Olimpiada zakończyła się ogromnym sukcesem I Liceum z Krosna. Obaj chłopcy uzyskali tytuły laureata, a Konrad Pawlik zajął 2 miejsce w kraju i został reprezentantem Polski na Międzynarodową Olimpiadę Fizyczną , która odbędzie się w Portugalii.

I LO Krosno

Rywalizacja olimpijska rozpoczęła się w październiku i po czterech turach zmagań teoretyczno-doświadczalnych wyłoniono najlepszą osiemdziesiątkę finalistów. Grupa zawodników po przybyciu do stolicy rozpoczęła dwudniowe zmagania na Uniwersytecie Warszawskim. W pierwszym dniu zawodnicy uczestniczyli w części doświadczalnej , gdzie przez 4,5 godz. rozwiązywali doświadczalny problem fizyczny dokonując odpowiednich pomiarów, analiz i obliczeń. Drugi dzień był dniem teoretycznym. Uczestnicy mieli do rozwiązania 3 zadania teoretyczne , mając do dyspozycji 4,5 godziny indywidualnych analiz.

I LO Krosno

Bieżący rok jest przedłużeniem sukcesu "Kopca" z ubiegłego roku, w którym Mateusz Turowski reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej odbywającej się w Indonezji.
Udostępnij ten artykuł znajomym: