W czwartek 12 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się pierwsza edycja Rymanowskiego Festiwalu Robotyki pod hasłem "Programowanie - nie takie trudne".
Idea Rymanowskiego Festiwalu Robotyki zrodziła się w głowach trzech nauczycieli informatyki. - Chcieliśmy pokazać inne roboty niż te które mamy w szkole, zaprosić uczelnie wyższe, zobaczyć co robią inni w szkołach i podglądnąć jak to się odbywa na innym etapie kształcenia aby wiedzieć do czego dążyć i w którą stronę rozwijać się - mówi Wojciech Kilar, nauczyciel informatyki.

Rymanowski Festiwal Robotyki

Swoje stoiska zaprezentowały cztery uczelnie wyższe - Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku a także oprócz gospodarzy Zespół Szkół nr 3 i 5 z Krosna, Zespół Szkół nr 1 z Mielca, Szkoła Podstawowa nr 1 z Ustrzyk Dolnych, Szkoła Podstawowa z Równego, Miejski Zespół Szkół nr 4 z Krosna.

Rymanowski Festiwal Robotyki

Stoiska wystawców cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, w ciągu trzech godzin odwiedziło je około 600 osób. Mogli oni obejrzeń urządzenia i roboty, wziąć udział w eksperymentach i mini zawodach. Wśród robotów były i te, którymi można było samodzielnie sterować.

Rymanowski Festiwal Robotyki

W trakcie festiwalu zorganizowano warsztaty dla grup z programowania, wzięło w nich udział 150 osób a podczas podsumowania wręczono uczniom rymanowskiego liceum zaświadczenia o ukończeniu kursu programowania obrabiarek CNC przy użyciu symulatora.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:


Udostępnij ten artykuł znajomym: