W miniony weekend w Krośnie odbyły się zawody pływackie z cyklu Podkarpackiej Ligii Pływackiej Dzieci 11-12 lat.
W minioną sobotę (14 kwietnia) na krośnieńskim basenie przy ul. Sportowej odbyły się zawody z cyklu Podkarpackiej Ligii Pływackiej Dzieci 11-12 lat. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Swim2Win Krosno, Podkarpacki Związek Pływacki oraz Zespół Krytych Pływalni w Krośnie.

W imprezie wzięło udział ponad 240 zawodników z 16 klubów z całego województwa podkarpackiego. Pływacy rywalizowali w 16 konkurencjach, w dwóch kategoriach wiekowych 11 lat i młodsi oraz 12 lat, na dystansach od 50 do 200 metrów.

zawody pływackie Krosno

W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomogli sędziowie PZP, w tym zawodniczki oraz rodzice z Klubu Sportowego Swim2Win Krosno. Emocji oraz sportowej rywalizacji z pewnością nie brakowało.

Najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni otrzymując pamiątkowe medale oraz dyplomy. Drużynowo zwyciężyła reprezentacja UKS Fregata Kolbuszowa, drugie miejsce zajęła ekipa UKP Gryf Dębica, trzecie - MKS Ikar Mielec. 

zawody pływackie Krosno

Wyniki: 
Dziewczęta, kat. 11 lat i młodsi, 50 m dowolny: 
1. Natalia Szopa (CSTR Strzyżów) - 33.12 
2. Julia Szklarz (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 34.49 
3. Weronika Dubiel (MKS IKAR Mielec) - 35.35 

Chłopcy, kat. 11 lat i młodsi, 50 m dowolny: 
1. Brajan Skowroński (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 32.83 
2. Krystian Wilk (MUKP FALA Ropczyce) - 34.31 
3. Jakub Bąbel (UKS AQUARIUS Lesko) - 34.61 

Dziewczęta, kat. 11 lat i młodsi, 50 m klasyczny: 
1. Martyna Maźnicka (MKP BOBRY Dębica) - 43.44 
2. Patrycja Fołta (KP SOKÓŁ Rzeszów) - 44.54 
3. Zuzanna Stańczyk (SP MOTYL MOSiR Stalowa W.) - 44.56 

Chłopcy, kat. 11 lat i młodsi, 50 m klasyczny: 
1. Igor Cudecki (UKP GRYF Dębica) - 37.88 
2. Jakub Lenczowski (UKP GRYF Dębica) - 39.10 
3. Wiktor Blicharz (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 41.28 

Dziewczęta, kat. 11 lat i młodsi, 100 m klasyczny: 
1. Maja Tchórzewska (MKS IKAR Mielec) - 1:30.77 
2. Maja Adwent (UKP GRYF Dębica) - 1:36.26 
3. Julia Lipińska (UKP GRYF Dębica) - 1:42.24 

Chłopcy, kat. 11 lat i młodsi, 100 m klasyczny: 
1. Mikołaj Wilk (MKS IKAR Mielec) - 1:34.99 
2. Jan Garbuliński (MKP BOBRY Dębica) - 1:37.62 
3. Krystian Wilk (MUKP FALA Ropczyce) - 1:37.81 

Dziewczęta, kat. 12 lat, 100 m dowolny: 
1. Aleksandra Szelc (MOSiR WODNIK Krosno) - 1:11.74 
2. Patrycja Ziobro (CSTR Strzyżów) - 1:12.23 
3. Łucja Zych (UKS DELFIN Tarnobrzeg) - 1:16.17 

Chłopcy, kat. 12 lat, 100 m dowolny: 
1. Szczepan Wójcik (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 1:07.03 
2. Oskar Jaszczor (KS Swim2win Krosno) - 1:08.09 
3. Michał Nieznański (UKS AQUARIUS Lesko) - 1:08.88 

Dziewczęta, kat. 11 lat i młodsi, 100 m grzbietowy: 
1. Natalia Szopa (CSTR Strzyżów) - 1:24.00 
2. Gabriela Kozioł (UKP GRYF Dębica) - 1:25.18 
3. Wiktoria Kulbida (UKP GRYF Dębica) - 1:26.16 

Chłopcy, kat. 11 lat i młodsi, 100 m grzbietowy: 
1. Braian Skowroński (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 1:17.41 
2. Mikołaj Wójcik (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 1:26.10 
3. Kacper Serwiński (KP SOKÓŁ Rzeszów) - 1:29.44 

Dziewczęta, kat. 12 lat, 100 m grzbietowy: 
1. Julia Cyran (KP SOKÓŁ Rzeszów) - 1:17.93 
2. Łucja Zych (UKS DELFIN Tarnobrzeg) - 1:20.42 
3. Zuzanna Pawełek (KP SOKÓŁ Rzeszów) - 1:26.01 

Chłopcy, kat. 12 lat, 100 m grzbietowy: 
1. Michał Szostak (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 1:16.56 
2. Michał Baran (KP SOKÓŁ Rzeszów) - 1:18.13 
3. Maksym Nowak (SP MOTYL MOSiR STALOWA WOLA ) - 1:21.74 

Dziewczęta, kat. 11 lat i młodsi, 50 m motylkowy: 
1. Weronika Dubiel (MKS IKAR Mielec) - 36.15 
2. Maja Wacław (KP SOKÓŁ Rzeszów) - 40.38 
3. Gabriela Kozioł (UKP GRYF Dębica) - 41.41 

Chłopcy, kat. 11 lat i młodsi, 50 m motylkowy: 
1. Mikołaj Wójcik (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 37.02 
2. Mikołaj Wilk (MKS IKAR Mielec) - 41.58 
3. Kamil Strózik (UKP GRYF Dębica) - 42.38 

Dziewczęta, kat. 12 lat, 200 m zmienny: 
1. Julia Cyran (KP SOKÓŁ Rzeszów) - 2:54.05 
2. Patrycja Ziobro (CSTR Strzyżów) - 2:58.81 
3. Aleksandra Szelc (MOSiR WODNIK Krosno) - 3:11.01 

Chłopcy, kat. 12 lat, 200 m zmienny: 
1. Michał Szostak (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 2:44.62 
2. Szczepan Wójcik (UKS FREGATA Kolbuszowa) - 2:49.39 
3. Igor Cudecki (UKP GRYF Dębica) - 2:52.90 

Sztafety Mieszane, 4 x 50m zmienny, 11 lat i młodsi: 
1. MKS IKAR Mielec 1 - 2:35.22 (Adrian Ochalik - 41.72, Weronika Dubiel - 36.58, Maja Tchórzewska - 42.77, Filip Blicharz - 34.15) 
2. UKS FREGATA Kolbuszowa 1 - 2:39.45 (Julia Szklarz - 40.79, Mikołaj Wójcik - 37.21, Kornelia Woźniak - 49.17, Braian Skowroński - 32.28) 
3. UKP GRYF Dębica 1 - 2:43.83 (Wiktoria Kulbida - 40.15, Kamil Strózik - 43.32, Maja Adwent - 43.34, Tymoteusz Bieszczad - 37.02) 

Sztafety Mieszane, 4 x 50m zmienny, 12 lal: 
1. KP SOKÓŁ Rzeszów 1 - 2:32.41 (Julia Cyran 36.68, Mikołaj Domino - 40.29, Patrycja Fołta - 44.76, Michał Baran - 30.68) 
2. UKP GRYF Dębica 1 - 2:33.91 (Emilia Cieśla - 43.57, Igor Cudecki - 35.77, Jakub Lenczowski 38.82, Patrycja Rowińska - 35.75) 
3. MKP BOBRY Dębica 1 - 2:34.01 (Oliwia Trojan - 42.61, Radosław Daczkowski - 34.32, Martyna Maźnicka - 42.85, Gabriel Bartnik - 34.23)

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

CAPTCHACODE_FORM_TEXT