Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie zostali mistrzami Polski.
Jak co roku w Poznaniu odbyły się Targi Motoryzacyjne Motor Show. Do tradycji należy też, że właśnie wtedy uczniowie szkół średnich samochodowych z całej Polski mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej.

W tym roku Finał XXIV OTSW edycji odbył się 6 kwietnia. Trzeba jeszcze dodać, że co prawda Turniej jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej to jednak najwięksi przedstawiciele firm motoryzacyjnych są jego autorami. Brana jest więc pod uwagę nie tylko wiedza wynikająca z podstawy programowej dla technika pojazdów samochodowych ale przede wszystkim kluczowe umiejętności i wiedza przydatne w firmach motoryzacyjnych.

Eliminacje są tak skonstruowane, że najlepsi uczniowie muszą pokazać nie tylko wysoki poziom wiedzy i umiejętności ale wszystko to co jest kluczowe w zakresie kompetencji na rynku motoryzacyjnym. Nie przypadek też zdecydował o wybraniu miejsca na przeprowadzenie finału ogólnopolskiego z tego Turnieju. Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Poznaniu to największa w każdym roku impreza motoryzacyjna w Polsce. Dlatego w cieniu tych targów są przeprowadzane także ważne i prestiżowe turnieje branżowe jak Finał XXIV OTSW.

Mechanik Krosno

W tym Turnieju Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie reprezentowała drużyna w składzie: Hubert Adamski, Bartłomiej Kielar i Daniel Pachana wytypowana na podstawie rozgrywek wewnątrzszkolnych. Do eliminacji półfinałowych przystąpiło ok 200 uczniów z ponad 57 szkół samochodowych w Polsce. Uczniowie musieli prawidłowo odpowiedzieć na 60 pytań.

Okazało się, że wśród wytypowanych przez Komisję 10 najlepszych uczniów technikum znaleźli się Daniel Pachana i Bartłomiej Kielar odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu. Po części teoretycznej przyszedł czas na część trudniejszą bo praktyczną. Należało prawidłowo rozwiązać pięć zadań przygotowanych przez organizatorów Turnieju, a dotyczących problemów mechatronicznych występujących we współczesnych pojazdach. Uczniowie Mechanika obronili swoje punktowane miejsca i w ten sposób Bartek Kielar oraz Daniel Pachana bardzo dobrze sobie z tym poradzili i nie pozostawili żadnych złudzeń oraz szans konkurencji. Tak więc po rozegraniu wszystkich konkurencji:

Daniel Pachana - zajął I miejsce
Bartłomiej Kielar – zajął II miejsce
Hubert Adamski – zajął XXII miejsce

Dzięki tak fantastycznym wynikom Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie zajął I miejsce zdobywając tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2018 w tym turnieju na 57 szkół średnich tj. techników biorących udział w tym Turnieju.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.