Podczas XX Mistrzostw Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży Krośnieński Klub Kyokushin Karate drużynowo wywalczył drugie miejsce.
W dniu 14 kwietnia w Podkarpackim Centrum Sportów Walki w Jaśle odbyły się XX Mistrzostwa Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. Do udziału w turnieju zorganizowanym przez Jasielski Klub Kyokushin Karate prowadzonym przez shihana Tadeusza Krygowskiego, zgłoszono 228 zawodników z 17 podkarpackich klubów. Sędzią głównym był shihan Ryszard Kiper.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało, pod wodzą shihana Romana Woźniaka, 23 zawodników, którzy zajęli drugie miejsce drużynowo, łącznie zdobywając 21 pucharów.

Na szczególne wyróżnienie zasługują Aleks Łączak i Jakub Prajsnar – każdy z nich zdobył Mistrzostwo Podkarpacia zarówno w kata jak i w kumite, oraz Oliwia Krupa i Izabela Mielech które wywalczyły pierwsze i drugie miejsce.

karate Krosno

Z Klubu startowali także: Bożek Alan, Czech Fabian, Frankiewicz Katarzyna, Korona Karina, Paradysz Karol, Przybyła Antoni, Środoń Mariusz, Sudyka Adrian, Szymon Turek Szymon i Woźniak Dagmara.

Podziękowania dla sensei Adama Buczyńskiego oraz senpai: Dariusza Ząbika, Piotra Mroczki i Kryspina Paradysza za sędziowanie podczas Mistrzostw. Rodzicom i sympatykom Klubu dziękujemy za dopingowanie i sekundowanie naszym fighterom.