Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR już po raz drugi otworzył drzwi dla mieszkańców wszystkich biur powiatowych.
20 kwietnia Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR już po raz drugi otworzył drzwi dla mieszkańców wszystkich 21 biur powiatowych. Impreza skierowana była głównie do rolników oraz przedsiębiorców i miała na celu poszerzenie informacji na temat e-wniosku, który w bieżącym roku stał się formą obowiązkową dla osób starających się o dopłaty bezpośrednie.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rolników, którzy w tym dniu mogli liczyć na pomoc i wsparcie w wypełnieniu e-wniosku dla swoich gospodarstw. Specjalnie uruchomione dodatkowe punkty pomocy technicznej stały otworem dla beneficjentów, zwłaszcza tych, którzy nie mają możliwości złożenia wniosku w domu lub obawiają się, że nie poradzą sobie z aplikacją. Rolnicy mogli liczyć na wsparcie nie tylko ze strony pracowników biur ale także doradców Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

ARiMR dzień otwarty

Dzień otwarty ARiMR był także okazją do zapoznania rolników ze zmianami, jakie wprowadzone zostały w kampanii 2018 roku. Ale nie tylko. Każde z Biur przygotowało własny program działań.

W programie krośnieńskiego biura powiatowego ARiMR zaplanowano przedstawienie prezentacji multimedialnej dotyczącej Aplikacji eWniosekPlus. Przez cały czas trwania Dnia Otwartego dyżur pełniły dwie pracownice Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i wypełniały zainteresowanym rolnikom eWnioski. Pracownicy krośnieńskiego biura powiatowego pomagali przy zakładaniu konta w aplikacji i udzielali porad dotyczących e-Wniosku. Rolnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami KRUS-u. Dla dzieci rolników natomiast przygotowano pogadankę o kolczykowaniu zwierząt gospodarskich, kolorowanki o tematyce rolniczej, poczęstunek i drobne upominki.

Tego dnia krośnieńskie biuro powiatowe odwiedziło 40 rolników tym dwójka młodzieży, 37 rolników złożyło e-wniosek, a 7 otrzymało przeszkolenie. Do tej pory rolnicy złożyli 4477 wniosków i oświadczeń na prawie wniosków, w tym 1113 e-wniosków.

Udostępnij ten artykuł znajomym: