W Wieży Farnej będzie można zobaczyć wystawę fotografii Tomasza Okoniewskiego.
Sezon turystyczny w Krośnie właśnie się rozpoczyna, wraz z nim jak co roku otwarta będzie Wieża Farna, a w niej wystawy prac lokalnych artystów. Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na pierwszą w tym sezonie wystawę w wieży: Dotyk słońca 2018 – fotografia Tomasza Okoniewskiego.

Autorem zdjęć prezentowanych na wystawie jest Tomasz Okoniewski, z wykształcenia historyk, dziennikarz, a z zamiłowania wielki pasjonat i promotor fotografii. Sztuką obrazu interesuje się już od wielu lat, natomiast swoje hobby traktuje poważniej od 2007 roku. Od tego czasu zaczął publikować prace dla szerszej grupy osób, brać udział w konkursach, wystawach i wielu fotograficznych projektach. Ulubiona tematyka ujęta w kadrach to krajobraz najbliższej okolicy oraz reportaż życia codziennego. Jego zdaniem fotografowanie pejzażu uczy patrzeć na świat w odmienny sposób, dostrzegać rzeczy wcześniej niedostrzegane. Poza tym pozwala dzielić się swoją pasją i obserwacjami z szerokim gronem odbiorców. Malowanie widoków porannym światłem to jedno, lecz najważniejszym tematem pozostanie u niego człowiek i jego emocje.

Tomasz Okoniewski

- Od wielu już lat fotografuję najbliższą okolicę, starając się ukazać miejsca znane, w nieznany dotychczas sposób. Naprawdę nie trzeba daleko jechać, by wydobyć z tego co nas otacza coś szczególnego i osobliwego. Pokaźne archiwum moich fotografii powstaje właśnie w okolicy Krosna, jak również na terenie województwa podkarpackiego. Tym samym, przy pomocy obiektywu staram się odkrywać miejsca znane i bliskie w nieznany dotychczas sposób. Eksponowane fotografie na wystawie „Dotyk słońca” stanowią efekt obserwacji przyrody, która niewątpliwie uczy patrzeć na świat. To wiele poranków, wschodów, godzin wczesnego wstawania, przebytych spacerów w mrozie, błocie, rosie czy mgłach. To wiele wyczekiwanych ulotnych chwil, które mam nadzieję udało mi się uchwycić i podzielić się nimi z Państwem. Pasjonatów fotografii zawsze zachęcam do jak najczęstszego kadrowania naszych przepięknych okolic. Miłośników Podkarpacia i najbliższych okolic zapraszam również na autorską stronę facebookową – Korczyna i okolice dawniej i dziś - mówi Tomasz Okoniewski.

Prace Tomasza są publikowane w prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz wielu wydawnictwach albumowych i okazjonalnych. Autor został uhonorowany nagrodą Starosty Krośnieńskiego "Działacz Kultury" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i odnowy kultury. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Tomaszowi Okoniewskiemu "Honorową Odznakę - Zasłużony dla Kultury Polskiej". Natomiast w 2017 roku autor uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców w 1918 roku przyznał autorowi medal "Za zasługi dla fotografii polskiej" w 100. rocznicę odzyskania niepodległości (1918-2018).

Wystawa Dotyk słońca 2018, czynna będzie od 29 kwietnia do 27 maja 2018r. w Wieży Farnej (Piłsudskiego 5). Bilety w cenie: 6 zł i 4 zł (ulgowy) do nabycia w kasie przy Wieży Farnej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.