Wczoraj w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krośnie świętowano Złote Gody. 50 par z Krosna zostało odznaczonych medalami przyznanymi przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Wręczył je jubilatom Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.
Była lampka szampana, życzenia, tradycyjne "sto lat", kwiaty i pamiątkowe upominki.

- Składam Państwu serdeczne gratulacje z okazji złotych godów życząc spełnienia wszystkich marzeń, tych które tkwią gdzieś w głębi serca i które się jeszcze dotąd nie spełniły i tych które zrodzą się dopiero teraz. Bo drodzy jubilaci nie mówcie ze to już 50 rocznica ślubu, a to dopiero pierwsza 50 rocznica, a wiec jeszcze wiele przed Wami. Życzę wiec Wam jeszcze raz długich lat wspólnego życia w zdrowiu i zadowoleniu oraz rodzinnej radości i szczęściu. - mówiła Ewa Rajs, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krośnie.Prezydent Krosna Piotr Przytocki wręczając Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, gratulował parom wspaniałego jubileuszu. - Dziękuję wszystkim Państwu za liczne przybycie, za ten wspaniały jubileusz, który jest wyrazem uznania dla Państwa i wyrazem uznania dla Państwa rodzin. Jest to wyraz również docenienia Państwa wysiłku 50-letniego tworzenia rodziny i budowania Polski i budowania Krosna. Dziękuję Państwu, życzę dużo zdrowia, dużo sił i wytrwałości w związku małżeńskim. - mówił prezydent.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom polskim na wniosek wojewodów.
Udostępnij ten artykuł znajomym: