W Dukli w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisano umowę na wykonanie Koncepcji Programowej dla drogi ekspresowej S19 Via Carpatia od węzła Dukla do granicy państwa w Barwinku.
24 kwietnia w Dukli w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisano umowę na wykonanie Koncepcji Programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla ostatniego już fragmentu drogi ekspresowej S19 Via Carpatia od węzła Dukla do granicy państwa w Barwinku.

Wykonawcą dokumentacji 18 km odcinka jest firma Multiconsult Polska Sp. z o.o., która zrealizuje zadanie w ciągu 22 miesięcy za kwotę 8,4 mln zł.

Droga S19 Dukla - Barwinek będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Przewidywana jest budowa dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przebieg odcinka będzie zgodny z wariantem, dla którego 6 listopada 2015 r. uzyskano decyzję środowiskową. Podpisana umowa jest ostatnią z 4 części zadania opracowania Koncepcji Programowej dla Via Carpatia od węzła Babica do Barwinka, o łącznej długości prawie 75 km.

Via Carpatia na Podkarpaciu będzie mieć długość 169 km. Cały jej przebieg ma zapewnione finansowanie. Obecnie w regionie użytkowane jest 30,1 km tej drogi, 54,2 km znajduje się w przetargu w trybie projektuj i buduj, a dla 85,1 km opracowywana jest Koncepcja Programowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.