W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie zorganizowano akcję Biblioteczna Akademia Zdrowia.
Działania prozdrowotne weszły na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie. W tym roku w Bibliotecznej Akademii Zdrowia pochyliliśmy się nad problemem zdrowia psychicznego uczniów. Zaprosiliśmy do współpracy Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle.

PBW w Krośnie

Młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli: Kamilę Szpak oraz Magdalenę Mularską pt. "Profilaktyka stresu i sposoby radzenia sobie ze stresem". Zajęcia wzbogaciły niewątpliwie warsztaty, które przeprowadziły słuchaczki MSCKZiU w Jaśle. Zademonstrowano masaż relaksacyjny, zabiegi na dłonie oraz warsztaty z zakresu arteterapii mające na celu relaksację oraz redukcję stresu.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa zbiorów bibliotecznych poświęcona zagadnieniom stresu, depresji, relaksacji, aktywności fizycznej pt. "Od spiętego do luzaka".

PBW w Krośnie

Akcja miała na celu zwiększenie świadomości młodzieży dotyczącej własnego zdrowia psychicznego, zwrócenie uwagi na profilaktykę stresu poprzez właściwą dietę, odpowiednią ilość snu, dobrą kondycję fizyczną, aktywny wypoczynek i spotkania z przyjaciółmi. Wykorzystujmy więc czas majówki do rozwijania w sobie pozytywnego nastawienia, które pozwoli nam na rozładowanie nadmiernego stresu.

Udostępnij ten artykuł znajomym: