Strażacy z gminy Wojaszówka świętowali Gminny Dzień Strażaka w sobotę w Bajdach.
Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wojaszówka uroczyście obchodzili Dzień Strażaka. Tegorocznym gospodarzem uroczystości była Ochotnicza Straż Pożarna w Bajdach.

dzień strażaka w Bajdach

Gminne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele filialnym pw. bł. Królowej Jadwigi w Bajdach. Po mszy strażacy oraz zaproszeni goście w asyście Orkiestry Dętej OSP Odrzykoń i pocztów sztandarowych uroczyście przemaszerowali na plac przez Domem Ludowym i remizą OSP.

gminny dzień strażaka

W trakcie uroczystości druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wojaszówka przyjęli podziękowania za pracę na rzecz społeczności lokalnej, zaangażowanie i ciągłą gotowość do niesienia pomocy potrzebującym, również oddając krew. Wręczono medale i odznaki, Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został Jerzy Such, srebrnym Zbigniew Guzek a brązowym Daniel Nowotyński i Daniel Zawisza. Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi otrzymał Mateusz Stefanik (III stopnia) i Adrian Wanat (II stopnia). Srebrną odznakę Odznakę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymali: Anna Krówka, Kamil Kazalski, Mateusz Iwanicki i Konrad Stasz, brązową: Gabriel Witkoś.

wręczenie medali i odznaczeń

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wojaszówce Sławomir Stefański wręczył również okolicznościowe statuetki "Serce na dłoni" oraz podziękowania dla strażaków, którzy w 2017 roku oddali co najmniej trzy razy krew.

przekazanie zestawów

Ostatnim punktem uroczystości poza okolicznościowymi przemówieniami było oficjalne przekazanie zestawów do ratownictwa medycznego dla wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Wojaszówka zakupionych dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Bajd: