W ostatnią sobotę kwietnia odbył się IX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych, który został zorganizowany przez Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu przy współpracy Gminy Jedlicze.
Uroczystego otwarcia oraz powitania licznie przybyłych gości dokonała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.

Rozpoczęcie przeglądu w Jedliczu

Na zaproszenie do Jedlicza w tym roku odpowiedziała rekordowa liczba zespołów bo aż 50, co pozwoliło na występ i zaprezentowanie swoich umiejętności tanecznych ponad 830 młodym tancerkomi tancerzom z rejonu Podkarpacia. Rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych: Kat. I 7-11 lat, Kat. II 12-15 lat oraz Kat. III powyżej 15 lat.

Rozpoczęcie przeglądu w Jedliczu

Licznie przybyła widownia miała wiele okazji do podziwiania zmagań uczestników, którzy walczyli o najwyższe trofea. W tegorocznym przeglądzie można było zaobserwować różne formy taneczne - nie zabrakło inscenizacji tanecznych, tańca współczesnego jak również street dance-u, które stały na bardzo wysokim poziomie. Emocje towarzyszące każdej prezentacji były odzwierciedleniem pięknego, scenicznego widowiska. Stres i napięcie towarzyszące zespołom, skutecznie rozluźniał sowim poczuciem humoru prowadzący imprezę komentator radiowy - Maciej Wodziński.

Prezentacje zespołów

Tegoroczne zmagania taneczne oceniało jury w następującym składzie:
Przewodniczący: Grzegorz Tomaszewsk - Wiśniowa
Członek: Anne Puzio - Kolbuszowa
Członek: Sebastian Szul - Sanok

Konkurencje

Jurorzy wielokrotnie zwracali uwagę na wysoki poziom taneczny przeglądu. Zanim wręczono nagrody podziękowania odebrali instruktorzy i choreografowie tańca, którzy w tym roku wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.
W przerwie pomiędzy poszczególnymi kategoriami gościnnie wystąpiła Sekcja Gimnastyki Artystycznej przy GOKiCz w Skołyszynie, a na zakończenie Przeglądu swoje umiejętności Musztry Paradnej zaprezentowali uczniowie LO im. Marii Konopnickiej w Jedliczu.

Po obradach jury wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Kat. 7-11 lat
I miejsce - Kornele
II miejsce - Flesz
III miejsce - Akademia Cheerlederek "Fragolin" MOSiR Krosno
Wyróżnienie:
FFami0iki
Zespół Taneczny Destiniaki
Kleks IV
Nemezis Junior

występu podczas przeglądu

Kat.12-15 lat
I miejsce - Kornele Gr. C
II miejsce - Kleks II
III miejsce - Roztańczona paczka
Wyróżnienie:
Geometrix
Street - Kids
Zespół taneczny Destino
Iskierki

występu podczas przeglądu

Kat. powyżej 15 lat
I miejsce - Zespół Tańca Współczesnego Strecz Gr. I
II miejsce - Zespół Taneczny Omega
III miejsce - Zespół Tańca Współczesnego Strecz Gr. III
Wyróżnienie:
Szasee
Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Taneczny Kleks I
Zespół Tańca Współczesnego Strecz gr. II
Zespół Taneczny Explosion

Puchary wręczali Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbaniki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.

wręczanie nagród

Były także podziękowania i wyróżnienia dla grup tanecznych, które nie znalazły się na podium. Kierują się mottem przewodnim tegorocznego przeglądu , że -... taniec otwiera w ludziach to co najpiękniejsze..." z niecierpliwością będziemy oczekiwali w przyszłym roku kolejnych już, tym razem Jubileuszowych zmagań tancerzy z Podkarpacia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.