Podczas Gminnego Dnia Strażaka w Jedliczu strażacy z OSP Jaszczew odebrali decyzję o włączeniu jednostki w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Strażacy z OSP Jaszczew lepszego prezentu z okazji Dnia Strażaka nie mogli sobie wymarzyć.

wręczenie decyzji

Podczas uroczystości zorganizowanej dziś (04.05) w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odebrali z rąk Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. bryg.Mariusza Bieńczaka decyzję o włączeniu OSP w Jaszczwi do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Decyzję podpisał Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski. Ochotnicza Straż Pożarna w Jaszczwi jest 20 w powiecie krośnieńskim i 2 w gminie Jedlicze jednostką włączoną do KSRG. W całej Polsce takich jednostek jest ponad 4370.

Gminny Dzień Strażaka w Jedliczu

Gminny Dzień Strażaka był także okazją do wręczenia medali i odznaczeń strażackich a jak również podziękowań dla osób, które przyczyniły się do ochrony przeciwpożarowej. Obecni na uroczystości byli m.in.: Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg.Mariusz Bieńczak, Prezes Powiatowego Zawiązku OSP RP w Krośnie Jan Kilar, Starosta Krośnieński Jan Juszczak, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik i Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu Zygmunt Jerzyk.

uchonorowani odznaczeniami

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy działa od 1995 roku. Jego podstawowym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez: walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne i od 1997 roku również poprzez ratownictwo ekologiczne i medyczne.

Udostępnij ten artykuł znajomym: