II miejsce i III miejsce dla Jana Chłapa i Franciszka Trybusu podczas ogólnopolskiego VII Konkursu Fletowego im. Mariana Katarzyńskiego
W dniach 16 - 18 kwietnia 2018 roku odbył się ogólnopolski VII Konkurs Fletowy im. Mariana Katarzyńskiego w Katowicach, którego organizatorem było Centrum Edukacji Artystycznej oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, ALEC MUSIC - Centrum Fletowe w Katowicach.

Jury w składzie: Prof. Barbara Gisler-Haase z Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, dr hab. Maria Grochowska z Akademi Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Gareth McLearnon, pierwszy flecista The Heritage Orchestra, kompozytor i aranżer przesłuchało ponad pięćdziesięciu utalentowanych flecistów z całej Polski.

fleciści z Krosna

W grupie I Franciszek Trybus, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w klasie fletu zdobył III miejsce, natomiast maturzysta Jan Chłap, w II kategorii wiekowej uzyskał II miejsce. W finale uczestnicy mieli zaszczyt występować z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Śląskiej pod dyr. Martyny Pastuszki. Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie nagród i koncert laureatów, podczas którego wystąpili uczniowie z Krosna. Chłopców do konkursu przygotowywał Dariusz Krzok.

Udostępnij ten artykuł znajomym: