Za nami VI edycja Biegu Sokoła zorganizowanego przez PWSZ w Krośnie i Akademicki Związek Sportowy Klub Uczelniany PWSZ. Triumfowali Sylwia Karaś i Stanisław Jaźwiecki.
Ponad 300 biegaczy stanęło na starcie VI edycji Biegu Sokoła im. dra Stanisława Rabiasza o Puchar Rektora PWSZ w Krośnie. Tradycyjnie bieg odbył się na terenach wokół Kampusu Politechnicznego przy ul. Dmochowskiego a start i meta zlokalizowana była na parkingu przed budynkiem.

Wśród kobiet najszybsza była Sylwia Karaś z czasem 23 minut i 54 sekund. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Kawa a na trzecim miejscu podium znalazła się Oliwia Adamiec.

Sylwia Karaś

Wśród mężczyzn jako pierwszy dystans 5 kilometrów pokonał Stanisław Jaźwiecki z czasem 17 minut i 23 sekund. Drugi na mecie był Krystian Kurzydło, trzeci Dawid Wojtasik.

Stanisław Jaźwiecki

Na zakończenie w auli zwycięzcom we wszystkich kategoriach wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy. Rozlosowano także wśród wszystkich uczestników biegu nagrody ufundowane przez sponsorów.