Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu już po raz drugi mają możliwość uczestniczenia w Unijnym projekcie Erasmus+.
Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu już po raz drugi mają możliwość uczestniczenia w Unijnym projekcie Erasmus+. Jest to inicjatywa skierowana do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, w całości finansowania przez Unię Europejską. Tym razem nazwa projektu (Mobilise YOUreself studying&working in the E.U.) ściśle określa zadania i możliwości, jakie otwiera on przed uczniami.

W ramach współpracy ze szkołami z sześciu krajów Unii Europejskiej (Belgią, Niemcami, Grecją, Włochami, Cyprem oraz Łotwą) uczniowie z Iwonicza wyjeżdżają na tygodniowe wymiany do każdego uczestniczącego w projekcie kraju. Dzięki temu mają możliwość poznania codzienności swoich rówieśników w Europie, wzięcia udziału w zajęciach w szkołach i nie tylko, zwiedzania oraz, co bardzo istotne, usprawniania swoich umiejętności językowych.

Zgodnie z tytułem projektu, każdorazowo organizowane są warsztaty oraz spotkania ze specjalistami rynku pracy, wspomagające nabywanie umiejętności praktycznych, które umożliwią w przyszłości doskonały start do samodzielnego życia. Projekt Erasmus+ to projekt w całości fundowany przez Unię Europejską.

erasmus w Iwoniczu

W ramach obecnie prowadzonego projektu odbył się już wyjazd organizacyjny do Belgii oraz do Włoch. Uczennice iwonickiej szkoły przez kilka dni początkiem kwietnia miały możliwość poznania rówieśników z całej Europy, zwiedzenia malowniczego południa Włoch, obycia warsztatów teatralnych zakończonych wspólnym występem oraz rozszerzenia swojej wiedzy na temat europejskiego rynku pracy.

Przed uczniami z Iwonicza jeszcze kilka wyjazdów, najbliższy do Grecji już jesienią. Z niecierpliwością czekamy na relację.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.