13 maja, w słoneczne niedzielne popołudnie w sali domu ludowego w Głowience odbył się koncert galowy XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki.
Podczas koncertu wystąpiło 14 laureatów wyłonionych spośród 120 osób biorących łączny udział w eliminacjach, które odbyły się 27 kwietnia na etapie gminnym oraz 4 maja na etapie wojewódzkim. Festiwal ten jak co roku adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz instytucji kultury.

Rada Artystyczna obradowała w składzie: przewodnicząca Bożena Czarny - wokalistka estradowa, Aleksandra Tocka - trener wokalny oraz Andrzej Trusz – instruktor muzyczny Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym, wyłoniła najlepszych pod względem: ogólnego wyrazu artystycznego, stopnia trudności prezentowanego utworu, doboru repertuaru do możliwości wiekowych i wokalnych wykonawcy, oryginalności prezentowanego utworu oraz umiejętności wykorzystania naturalnych predyspozycji wykonawcy. Za prezentacje wszyscy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez organizatora Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym.

występ uczestniczki

W tegorocznym festiwalu nagrodzeni zostali:

W kategorii przedszkole:
Nagrody głównej oraz wyróżnień nie przyznano

W kategorii kl. I-III szkoły podstawowej:
Nagroda główna - Maria Błaszczyk RCKP w Krośnie "Uczę się grać"
Wyróżnienia: Julia Jankowicz MOK w Nowym Sączu "Gwiazda filmowa"

W kategorii kl. IV -VI szkoły podstawowej:
Nagroda główna - Dawid Wojnarowicz JDK Jasło "Mięta"
Wyróżnienia: Aleksandra Kędra SP nr1 w Humniskach "Śpiewam i gram", Eliza Rybak S.P. w Miejscu Piastowym „Małe em”, MajaStadler RCKP w Krośnie „Kasztany”, Julia Błaszczyk RCKP w Krośnie „Dzień dobry Mr. Blues”

W kategorii kl VII i gimnazjum:
Nagroda główna – Aleksandra Brągiel JDK Jasło „ Melodyjka się tuła”
Wyróżnienia: Kinga Leczek SP w Malinówce „ Piosenka o muzyce”, Martyna Wójcik Gimnazjum w Wiśniowej „Nieznajomy”, Katarzyna Such Studio Piosenki Gama w Miejscu Piastowym „ Walc Brillante”

W kategorii ponadgimnazjalnej:
Nagroda główna – Patrycja Kotarba - Technikum nr 6 w Nowym Sączu „Ruchome piaski”
Wyróżnienia: Aleksandra Lange ZSP nr5 w Krośnie „ Ja dla pana czasu nie mam”, Anna Kożuch MOK w Nowym Sączu „Miasteczko cud”

W kategorii zespoły wokalne:
Nagroda główna - zespół Dysonans Stowarzyszenie Kultury Dzieci i Młodzieży Dysonans Krosno „Już miesiączek dawno zeszeł”

wręczenie nagród

Podczas tej edycji nie przyznano nagrody Grand Prix. Rada Artystyczna bardzo wysoko oceniła poziom artystyczny uczestników, którzy zaprezentowali się podczas przesłuchań. Duże słowa uznania należą się przede wszystkim wykonawcom, ale także opiekunom i nauczycielom, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie uczestników do konkursu.

Nagrody i wyróżnienia wręczali: przewodniczący rady Gminy Miejsce Piastowe Wiktor Skwara oraz radny powiatu krośnieńskiego Aleksander Mercik.