Już po raz siódmy odbędzie się krośnieńskie dyktando ortograficzne.
Po raz siódmy mieszkańcy Krosna i regionu mogą się zmierzyć z trudnościami polskiej ortografii i wziąć udział w konkursie o tytuł "Krośnieńskiego Mistrza Ortografii 2018". Do 25 maja osoby od lat 12 do 100+ mogą zgłaszać się do 7. edycji konkursu ortograficznego. W treści dyktanda nie zabraknie jak co roku wątków krośnieńskich.

Dyktando odbędzie się 7 czerwca (czwartek) o godz. 9.00 z udziałem uczniów kl. VI i VII szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjów, natomiast dzień później 8 czerwca (piątek) o godz. 9.00 – z udziałem uczniów szkół ponadgimnazjalnych i pozostałych dorosłych osób, które będą chciały wziąć udział w zabawie ortograficznej.

dyktando ortograficzne, Krosno

W każdej grupie wiekowej przyznana zostanie nagroda główna i po dwa wyróżnienia, wręczone na Rynku podczas Dni Krosna 10 czerwca. Głównym celem konkursu jest popularyzacja zasad poprawnej polszczyzny wśród mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego oraz utrwalanie zasad ortografii poprzez zabawę.

Dyktando odbędzie się w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wojska Polskiego 41. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie się do 25 maja – telefonicznie 134321356, 134321370, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w siedzibie KBP.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Odział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna przy wsparciu finansowym Miasta Krosna.

Udostępnij ten artykuł znajomym: