Dwójki siatkarskie dziewcząt z GOSiR Jedlicze w Finale Wojewódzkim Kinder Sport.
W sobotę (19 maja) w hali GOSiR w Jedliczu odbył się trzeci, ostatni eliminacyjny turniej Kinder Sport 2-ek siatkarskich grupy południowej. Turniej obejmował zawodniczki urodzone w roku 2007 i młodsze. W rywalizacji wzięło udział 24 drużyny z województwa podkarpackiego: z Rzeszowa, Dukli, Krosna, Kańczugi, Jedlicza i Dębowca.

Turniej zorganizowała i przeprowadziła trener SP Gosirek Jedlicze Beata Wosiewicz. Zawody sędziowały młodziczki z Jedlicza i Krosna. Natomiast medale, dyplomy i słodki poczęstunek ufundował dyrektor GOSiR Jedlicze. Podziękowania należą się również pracownikom hali GOSiR w Jedliczu, bez których sprawna organizacja turnieju byłaby niemożliwa.

GOSiR Jedlicze

Po trzech turniejach, sześć najlepszych drużyn uzyskało awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 10 czerwca w Cmolasie. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczynki z Jedlicza – wystąpiło 5 dwójek z czego dwie pary zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek.

Najlepiej wypadła para w składzie: Aleksandra Paradysz i Nadia Głowacka – dziewczyny zgromadziły 56 punktów (tyle co dziewczynki z Karpat Krosno także podopieczne Beaty) i zajęły ostatecznie II miejsce, gdyż o kolejności decydowała liczba zwycięstw w trzech turniejach.

GOSiR Jedlicze

Bardzo dobrze wypadła również dwójka: Maja Głowacka, Zuzanna Karamus – która po zaciętej walce w trzecim turnieju – również uzyskała awans do Finału Wojewódzkiego.

Dzielnie wałczyły pozostałe pary w składzie:
Jedlicze III - Gabriela Paradysz, Zuzanna Swiątek
Jedlicze IV - Karolina Żuchowska, Aleksandra Kania
Jedlicze V - Alicja Gierula, Emilia Cempa
Wyniki turnieju 2-ek to dobry prognostyk na przyszłe lata, wtedy dziewczynki wystąpią w 3-kach, a następnie w czwórkach.

GOSiR Jedlicze

Po turnieju 2-ek, odbył się turniej eliminacyjny 4-ek. W tej kategorii wystąpiło tylko 8 drużyn. SP Gosirki wystąpiły w składzie Katarzyna Haniebnik, Natalia Gierula, Sandra Chochołek, Aleksandra Filipowicz, Aleksandra Trybus. Dziewczyny zajęły ostatecznie 5 miejsce, a cztery pierwsze drużyny uzyskiwały awans do finału.

Wszystkim gratulujemy, a zawodniczkom życzymy sukcesu w dalszych rozgrywkach.

Udostępnij ten artykuł znajomym: