W miniony piątek w Ogródku Jordanowskim odbył się Piknik Rodzinny.
Tegoroczny Piknik Rodzinny organizowany dla mieszkańców Krosna, w Ogródku Jordanowskim, jak żaden inny, obfitował w emocje - nadzieje, obawy, grozę i radość. Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci wspólnie z MOPR, PCPR, TPD, z pomocą ekipy nagłośnieniowej z RCKP przygotowała z wielkim rozmachem imprezę, która miała szanse stać się największą tego typu imprezą w mieście. Wiele osób o dobrym sercu i pomocnych dłoniach zaoferowało swoje usługi, przygotowało zabawy i atrakcje, których celem była integracja rodziców i dzieci, oraz dobra rodzinna zabawa. Piknik swoim patronatem honorowym objął Prezydent Miasta pan Piotr Przytocki, a patronatem medialnym TVP3 Rzeszów.

Rodzinny Piknik w Ogródku Jordanowskim

Niestety, pogoda, w to piątkowe popołudnie miała inne plany. Tuż przed rozpoczęciem pikniku na południu zrobiło się fioletowo - granatowo i chociaż wszyscy mieli nadzieję, że jednak burza przejdzie bokiem, nie udało się. Pierwsze krople deszczu spadły na piętnaście minut przed rozpoczęciem. A potem rozszalała się burza.

Mimo wszystko wbrew pogodzie i z uśmiechem na ustach piknik musiał się odbyć. Nagłośnienie zostało przeniesione do świetlicy, gdzie została szybko zrobiona również scena i miejsce dla publiczności.
Wystąpiły zespoły Akademii Talentów – taneczny, pod kierunkiem Pauliny Nowackiej oraz wokalny Joanny Druciak. Przepięknie piosenki dla mamy zaśpiewała Marzena Nowak – uczennica SOSW w Krośnie. Uczniowie tejże szkoły jako zespół Disco Dance zatańczyli układy taneczne, które zachwyciły publiczność. Równie urocze były występy dzieci niepełnosprawnych Studia at Dance pod kierunkiem Tomasza Berkowicza, który dodatkowo wciągnął większą część publiczności w naukę salsy. Nie zawiedli podopieczni Klubu Sportowego Budo, którzy stawili się by pod czujnym okiem sensei-a Pawła Kafla, zaprezentować nam pokaz kata.

Rodzinny Piknik w Ogródku Jordanowskim

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu zaprezentowali się w pokazie musztry honorowej - na szczęście deszcz powoli opuszczał tereny Ogródka i pokazy te mogły odbyć się na powietrzu. Udało się nawet stworzyć tęczowe bańki mydlane i urozmaicić imprezę zabawami animacyjnymi przed budynkiem, które Strefa Kreatywna Eureka przygotowała dla najmłodszych."Wisienką na torcie" pikniku okazał się pokaz akrobatyki na drążku pionowych zaprezentowanym przez Pola Dance - Paulinę Prajsner-Adamczyk i Iwonę Pesz. Po zakończonym pokazie również dzieci mogły spróbować swoich sił w akrobatyce na drążku – był śmiech, radość i świetna zabawa.
Piknik mimo kapryśnej pogody udał się w 120 procentach. Dziecięcy śmiech i radość są w stanie pokonać najgorszą pogodę i kiepskie humory dorosłych.

Rodzinny Piknik w Ogródku Jordanowskim

W organizację Pikniku zaangażowało się wielu dobrych ludzi oraz firm, byli to: THAI – SKI Lody Tajskie, Siłownia SKY AKTIV, Szkoła Językowa Helen DORON, Klub Rodziców Autyzm Krosno, Grupa Blueberrypoddingcake, Uczniowie Policealnej Szkoły dla Dorosłych w Krośnie w klasie technik- masażysta, 5 Krośnieńska Drużyna Harcerek "Shenandu", Studentki PWZS w Krośnie.

Udostępnij ten artykuł znajomym: