Dom Ludowy w Targowiskach wypełnił się działaczami kultury i pracownikami instytucji kultury z terenu powiatu krośnieńskiego.
25 maja w Domu Ludowym w Targowiskach odbył się Powiatowy Dzień Działacza Kultury - święto ludzi kultury, twórców i artystów. Po raz kolejny jego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Powiatowy Dzień Działacza Kultury w Targowiskach

Nagrody specjalne Starosty Krośnieńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymali w tym roku: Czesława Czepiga z Głojsc, Alfreda Duda - Jarek z Jedlicza, Barbara Guzek z Odrzykonia, Zespół Śpiewaczy "Jutrzenka" z Kopytowej, Grupa Artystyczna z Iskrzyni, Kapela Ludowa "Krościeniacy" z Krościenka Wyżnego, Zespół Ludowy "Lubatowianie" z Lubatowej, Stowarzyszenie Rozwoju Jaślisk i Okolic oraz Zespół Śpiewaczy "Wrocanianki" z Wrocanki.

Powiatowy Dzień Działacza Kultury w Targowiskach

Starosta Krośnieński wręczył również w imieniu Piotra Glińskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenia "Zasłużony dla Kultury Polskiej", otrzymali je: Maria Chłap, Robert Myszkal, Jan Tomkiewicz, Zygmunt Wojtoń i Jan Wilusz.

Powiatowy Dzień Działacza Kultury w Targowiskach

Oprawę artystyczną uroczystości zapewniła Kapela "Krościeniacy" z Krościenka Wyżnego, zespół taneczny z Prywatnej Szkoły Tanecznej w Stropkovie, Katarzyna Such i Eliza Rybak. Uroczystość zakończył występ Klubu Seniora "Złota Jesień" z Targowisk.