Uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Pro Musica w Krośnie uczcili Dzień Matki w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski.
27 maja w Sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia Pro Musica w Krośnie po raz XXVI dała koncert z okazji Dnia Matki dla krośnieńskiej publiczności. W dwugodzinnym spektaklu zaprezentowali się soliści instrumentaliści i wokaliści, a także zespoły wokalne, chóry i orkiestra szkoły Pro Musica. Zaprezentowano arcydzieła muzyki światowej, ale również nowo stworzone kompozycje.

Pierwsza część koncertu utrzymana została w czystym nurcie muzyki poważnej. Zuzanna Gąbka – tegoroczna zdobywczyni II Nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym w Le Mont-Dore we Francji - wykonała Nokturn Fr. Chopina oraz Koncert fortepianowy Marthy Mier z towarzyszeniem Orkiestry Pro Musica.

szkoła muzyczna Krosno

W wykonaniu - wyróżnionej laureatki VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego – Pauliny Krupy - usłyszeliśmy utwory: L. Różyckiego, S. Niewiadomskiego. Franciszek Gradus wykonał Tarantellę - J. Garści, Emilia Tyburska wraz z trio instrumentalnym zaśpiewała „Polskie kwiaty” a Daniel Zarówny zagrał Arię na strunie g – J. S. Bacha. Zespoły baletowe zatańczyły wyreżyserowany układ wśród dźwięków muzyki A. Vivaldiego. Na szczególną uwagę zasłużyła Missa Brevis na chór i orkiestrę - Wojciecha Gąbki. Utwór ten został specjalnie skomponowany i przygotowany wraz z chórem i orkiestrą na tegoroczny jubileusz 50 –lecia Parafii Św. Wojciecha w Krośnie.

Druga część koncertu była kolorowa i radosna, swoim charakterem zmierzająca w stronę sztuki rozrywkowej. Dzieci i młodzież, soliści i zespoły śpiewały oraz tańczyły utwory z repertuaru m.in. Leo Delibesa, Anny German, Ireny Santor, Hanny Banaszak i Ewy Bem.

Jak co roku, majowy, muzyczny "bukiet kwiatów" przygotowany przez nauczycieli i uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej Pro Musica w Krośnie (w tym roku po raz XXVI) zadedykowany został wszystkim mamom zgromadzonym na widowni sali RCKP w Krośnie.

Udostępnij ten artykuł znajomym: