Beniaminek Krosno w "III Międzynarodowym Turnieju Termy Gorący Potok Cup" wywalczył 6 miejsce.
Fantastyczna przygoda i świetna postawa Beniaminka U-9 w "III Międzynarodowym Turnieju Termy Gorący Potok Cup". "Biało-niebiescy" przez trzy dni rywalizowali w Zakopanem ze świetnymi drużynami ostatecznie zajmując w końcowej klasyfikacji 6 miejsce na 28 drużyn. Beniaminek był trzecią polską drużyną w turnieju, przed krośnianami znaleźli się tylko triumfator Śląsk Wrocław i Lech Poznań, który zajął IV miejsce. Srebro wywalczyli młodzi zawodnicy portugalskiego Sportingu Lizbona, a brąz ukraińska drużyna Lokomotiv Kijów, z którą Beniaminek zremisował w fazie grupowej, w której miał możliwość rywalizowania m.in. z angielskim Leicester City FC, Legią Warszawa i Koroną Kielce.

W fazie finałowej "biało-niebiescy" zagrali znakomity mecz z czeskim Banikiem Ostrawa, który wygrali 5:1, a także z Pogonią i Arkonią Szczecin. Mecze te zakończyły się remisami. Ogromne doświadczenie dla naszych młodych zawodników, wiele świetnych chwil i spotkań, w których "Beniaminki" z rocznika 2009 potwierdziły, że są kolejnym mocnym rocznikiem w naszej Akademii, który jest w stanie reprezentować Krosno na arenie ogólnopolskiej, a także i międzynarodowej. Systematyczna praca na treningach prowadzonych na co dzień przez duet trenerski Waldemar Szafran – Kamil Pelczar przynosi efekty.

Mateusz Knap (trener Beniaminka): "Jestem szczęściarzem, że mogłem być z drużyną podczas tego turnieju i widzieć jeden z większych sukcesów Beniaminka. Od wrażeń może zakręcić się w głowie. Skromna drużyna z Krosna wyprzedza Stoke, Leicester, Olympique Marsylię, Legię czy Zagłębie Lublin. Za każdym sukcesem stoją jednak wysokie umiejętności, pozytywne emocje i odrobina szczęścia. Wysokie umiejętności to zasługa pracy Trenerów Szafrana i Pelczara, w parze ze zrozumieniem i wsparciem rodziców. Pozytywne emocje rodziły się przez cały wyjazd – wizyta w Termach, przejazd dorożką z radosnymi śpiewami i wspaniały doping kibiców. A szczęście? Było z nami na każdym kroku! Jesteśmy dumni. Każdy z chłopców dał z siebie 100% na boisku, a niektórzy sprawili nam wielką niespodziankę będąc ogromnym wsparciem dla kolegów także poza nim. Podczas czterech wspólnych dni stanowiliśmy prawdziwą drużynę i to jest najważniejsze. Dla takich chwil warto pracować."

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Śląsk Wrocław
2. Sporting Lizbona
3. Lokomotiv Kijów
4. Lech Poznań
5. Banik Ostrawa
6. Beniaminek Krosno
7. Pogoń Szczecin
8. Arkonia Szczecin
9. Olympique Marsylia
10. Korona Kielce
11. Stoke City FC
12. Wisła Kraków
13. Tampa Brasov
14. Leicester City
15. Karpaty Lwów
16. Zagłębie Lubin
17. Legia Warszawa
18. AS Trencin
19. Tauras Kowno
20. AP Czarni Kraków
21. Escola Varsovia
22. UKS Sokoliki Stary Sącz
23. Olympic Wrocław
24. FK Liepaja
25. UKS MDK Płock
26. Glinik Gorlice
27. Podhale Nowy Targ
28. Żargilis Wilno

Udostępnij ten artykuł znajomym: