W dniu 6 czerwca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej z okazji Dnia Dziecka odbyła się impreza "Dzieciaki rządzą" w bibliotece.
Dzień dziecka w bibliotece, to cykliczna impreza prowadzona w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie. W tym roku zostały połączone dwa wydarzenia: "Dzień Dziecka z Ogólnopolskim Tygodniem czytania dzieciom", które odbywa się pod hasłem "Czytanie łączy".

Te wyjątkowe święta stały się okazją do zorganizowania imprezy czytelniczej razem z Księgarnią Autorską Społecznego Instytutu "Znak". W roli głównej występowali bohaterzy książek dla dzieci, a droga do znalezienia poprawnych odpowiedzi prowadziła przez wiele konkursów, quizów i gier bibliotecznych.

dzień dziecka, biblioteka, krosno

Również w tym roku do akcji dołączyła się policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe, którzy czynnie włączyli się poprzez propagowanie zasad bezpiecznego zachowania się. Niemałą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie wozu policyjnego, wozu strażackiego, karetki pogotowia oraz dyspozytorni medycznej.

Zabawa połączona z edukacją jest zawsze najlepszą formą nauczania. Na dzieci czekał również poczęstunek ufundowany przez Uzdrowisko Rymanów Zdrój oraz firmę "Delta". Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie tej imprezy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.