Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania już w najbliższą sobotę zawita do Krosna. Gościem specjalnym wydarzenia będzie olimpijczyk Paweł Korzeniowski
16 czerwca w Zespole Krytych Pływalni w Krośnie w godzinie 10:00 - 14.00, odbędzie się dziewiąty z dziesięciu Festiwali Kinder+Sport Radość z Pływania. Wydarzenie ma na celu popularyzację aktywności fizycznej poprzez zabawę wśród najmłodszych oraz ich rodzin! Gościem specjalnym Festiwalu będzie olimpijczyk i ambasador programu Kinder+Sport - Paweł Korzeniowski.

To już 4. sezon, w którym Zespół Krytych Pływalni w Krośnie zlokalizowany przy ul. Wojska Polskiego 45a, stawia na naukę pływania poprzez zabawę i wspólnie z programem Kinder+Sport realizuje wyjątkowe wydarzenie sportowe dla całych rodzin.

- Festiwal Kinder+Sport Radość z Pływania to ważny dzień w kalendarzu naszej pływalni. Będziemy gościć całe rodziny – rodzice i rodzeństwo będą mieli okazję, aby pokibicować młodym pływakom. Jestem przekonany, że obecność Pawła Korzeniowskiego zapewni szczególnie wysoką frekwencję - mówi Piotr Jaracz, Dyrektor Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie. - Mam nadzieję, że dzieciaki z Krosna będą się doskonale bawić w wodzie dzięki zaplanowanym specjalnie dla nich atrakcją i konkurencją. Dodatkowo, Festiwal to świetna rozrywka dla całych rodzin, a dzieci mogą oswoić się z wodą w przyjemnej atmosferze - mówi Piotr Hec, trener z Zespołu Krytych Pływalni w Krośnie.

Podczas sobotniego Festiwalu ok. 120 dzieci z Krosna, zostanie zaproszonych do udziału w wyjątkowej lekcji pływania, którą poprowadzi sam Paweł Korzeniowski - były pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, olimpijczyk, a obecnie trener i ambasador programu Kinder+Sport.

Pod okiem Mistrza oraz profesjonalnego zespołu trenerów zarówno chłopcy, jak i dziewczynki będą zaproszeni do udziału w licznych grach i zabawach oswajających je z wodą, będą mogli nauczyć się współpracy z rówieśnikami i zasad fair play. Każde dziecko aktywnie uczestniczące w Festiwalu zostanie nagrodzone medalem oraz otrzyma dyplom Radosnego Pływaka Kinder+Sport Radość z Pływania.

Udostępnij ten artykuł znajomym: