Ulicami Krosna przeszedł pomarańczowy Marsz Godności w ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.
10 czerwca Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodziło Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ulicami Krosna przeszedł pomarańczowy Marsz Godności w towarzystwie zabytkowego wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Odrzykoniu oraz Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej.

Marsz zakończył się na rynku gdzie najpierw głos zabrali self- adwokaci czyli osoby niepełnosprawne, wypowiadając się we własnym imieniu i interesie oraz innych osób niepełnosprawnych. Kolejnymi punktami programu była recytacja wiersza "Ocalić godność" ks. Romana Indrzejczyka w wykonaniu Łukasza Cząstkiewicza z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krośnie i występ zespołu romskiego z Warsztatu Terapii zajęciowej w Korytnikach.

Dodatkowymi atrakcjami było stoisko z proziakami pieczonymi przez uczestników zajęć WTZ w Krośnie oraz pracami wykonanymi przez osoby z niepełnosprawnością, a także przejażdżka ulicami miasta zabytkowym Dogdem z OSP Odrzykoń.

zespól romski z Warsztatu Terapii zajęciowej w  Korytnikach

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną od ponad 50 lat pracuje nad stworzeniem systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin. Krośnieńskie Koło, które w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 35-lecia swojej działalności, również tworzy ten system w lokalnej społeczności. Stowarzyszenie zapewnia niezbędne wsparcie, rehabilitację, edukację, mieszkalnictwo wspomagane i pracę osobom z niepełnosprawnością intelektualną dla ponad 600 osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i umiarkowanym.

Udostępnij ten artykuł znajomym: