Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie otwarto obiekty sportowe. Inwestycja kosztowała ponad półtora miliona złotych.
W czwartek 14 czerwca w obecności włodarzy miasta i zaproszonych gości oficjalnie otwarto nowe obiekty sportowe przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie. Ze względu na warunki pogodowe pierwsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Poza podziękowaniami, ze strony dyrekcji jak i gości, w części artystycznej wystąpili uczniowie nawiązując do otwieranych w tym dniu mistrzostw świata w piłce nożnej.

uczniowie elektryka

W drugiej części symbolicznego pierwszego strzału na bramkę nowo wybudowanego boiska dokonał Prezydent Krosna Piotr Przytocki. Był też pierwszy rzut do kosza i pierwszy bieg wokół stadionu. Obiekty poświęcił ks. prałat Julian Bieleń.

ks. prałat Julian Bieleń i dyr. Marek Kubit

Baza sportowa "Elektryka" wzbogaciła się o stadion lekkoatletyczny z bieżnią lekkoatletyczną, boisko do piłki nożnej, skocznię do skoku w dal, trójskoku i wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą a także budynek sanitarno - szatniowy i magazyn sprzętu sportowego. Obiekty będą służyć nie tylko szkole do której uczęszcza 1020 uczniów. Z nowej infrastruktury będą mogli korzystać również mieszkańcy miasta Krosna, w szczególności dzielnicy Turaszówka.

bieg wokól stadionu

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 549 800 zł z czego kwota 600 000 zł pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Zdjęcia z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.