Sukces uczniów krośnieńskiej "Budowlanki" w centralnych zawodach "Sprawni jak żołnierze".
W dniach od 5 do 8 czerwca w Bornem Sulinowie w województwie zachodniopomorskim odbył się Finał Centralny XLI Zawodów Sportowo- Obronnych "Sprawni jak Żołnierze 2018".

Zawody realizowane były w formie zadania zleconego przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które organizował Pomorski Wojskowy Odział PTTK w Wałczu, przy wsparciu i pomocy: Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Szczecineckiego Bractwa Kurkowego, Władz samorządowych i administracyjnych Bornego Sulinowa, Wojskowego Stowarzyszenia "Sport- Turystyka – Obronność".

W zawodach wzięło udział 13 zespołów dziewcząt i 12 zespołów chłopców, zwycięzców eliminacji wojewódzkich. W trakcie zawodów przeprowadzono następujące konkurencje: test sprawnościowy, podtrzymywanie życia – udzielanie pierwszej pomocy na polu walki, rzut granatem, strzelanie, marszobieg – bieg na orientację, pływanie.

budowlanka

Drużyna nieprezentująca "Budowlankę" stanęła na wysokości zadania i zajęła bardzo wysokie II miejsce w kraju. Jest to najlepsze miejsce w historii występów w w/w zawodach w kategorii chłopców. Reprezentowali ją: Dawid Bożek z klasy III TB, Marcin Paradysz z klasy IV TB, Dominik Szymański z klasy II ZI.

Drużyna chłopców była najlepsza w strzelaniu z wynikiem 130 pkt. i pierwszej pomocy, zajęła drugie miejsce w biegu na orientację, a w pozostałych konkurencja uplasowała się w ścisłej czołówce. Ponadto Dawid Bożek okazał się najlepszy w strzelaniu uzyskując 47 pkt.

W czasie wolnym młodzież miała możliwość zapoznania się z historią Bornego Sulinowa, gdzie od 1945 do 1992 r. stacjonowały wojska radzieckie, a teren ten był wyłączony spod administracji polskiej. Sprzyjająca pogoda pozwoliła również na krótki odpoczynek nad jeziorem Pile. W trakcie podróży opiekunowie zorganizowali również postój w Gnieźnie więc uczniowie mogli zwiedzić pierwszą stolicę Polski.

budowlanka

Wysokie miejsca w zawodach stają się powoli tradycją uczniów szkoły. Do wieloletnich sukcesów dziewcząt, dołączyli również chłopcy, godnie reprezentując szkołę, zajmując najwyższe miejsce w historii występów w tych zawodach. Dziękujemy za poświęcenie swojego wolnego czasu, który musieli wykorzystać na kilkumiesięczne przygotowanie.

Udostępnij ten artykuł znajomym: