Miejski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie, zostało nagrodzone w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu w ramach programu edukacyjnego "Kształtowanie przestrzeni".
Ogólnopolski program edukacyjny "Kształtowanie przestrzeni" oraz wieńczący rok szkolny konkurs na stałe wpisały się w polski krajobraz edukacyjny. Jak co roku, 8 czerwca poznajemy laureatów konkursu. W roku szkolnym 2017/18 tematem przewodnim pracy konkursowej była "Księga dobrych praktyk architektonicznych dla naszej szkoły". Podczas uroczystej Gali nagrodzono zwycięzców rywalizacji.

Uczestniczące w nim zespoły miały zidentyfikować problemy przestrzenne szkoły oraz zaproponować rozwiązania, odwołujące się do poruszanych w trakcie zajęć architektonicznych zagadnień. Celem projektu była nauka dostrzegania potrzeb społeczności szkolnej oraz próba ich zaspokojenia dostępnymi środkami, co w rezultacie miało pomóc w obudzeniu poczucia odpowiedzialności i sprawozdawczości w kreowaniu oraz zarządzaniu dostępną przestrzenią i co ważne nabycie umiejętności pozyskiwania zwolenników dla proponowanych lepszych rozwiązań. Rozwiązania były przedstawianie w formie prezentacji. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas Gali w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, w sali  Pomnikowej.

budowlanka Krosno

Miejski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie, za pracę "School Gear" stworzoną przez: Martynę Zajdel, Mateusza Budę, Adama Bożeka, Marię Marszałek, Olę Zimę oraz Łukasza Zimę (opiekuna grupy) otrzymało wyróżnienie ze względu na wyrównany poziom prac, które weszły do finału.

Program edukacyjny IARP "Kształtowanie przestrzeni" został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, natomiast honorowy patronat nad tegoroczną galą rozdania nagród w konkursie objął Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.