Siatkarki z SP GOSiR Jedlicze zostały złotymi medalistkami ligi regionalnej.
W dniu 12 czerwca w GOSiR w Jedliczu odbył się VI Finał rozgrywek Regionalnej Ligi w mini piłce siatkowej dziewcząt. W rozgrywkach, które trwały cały rok szkolny 2017/2018 wzięło udział 6 drużyn z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego. Rozgrywki ligowe miały formę cyklicznych turniejów 4-ek siatkarskich (odbyło się ich 5), podczas których drużyny rywalizowały do dwóch wygranych setów, do 20 punktów. W sumie rozegrano prawie 60 spotkań.

GOSiR Jedlicze

Gospodarzem wszystkich turniejów był GOSiR Jedlicze, a pomysłodawcom i osobą prowadzącą rozgrywki pani Beata Wosiewicz. Sędzią turnieju był pan Zenon Wiśniowski. Do rywalizacji stanęły następujące drużyny: SP Krościenko Wyżne, MOSiR Dukla, SP Iwonicz, SP Jaszczew, UKS Dębowiec i SP Gosirki Jedlicze. Ostatecznie mistrzyniami regionalnej ligi mini piłki siatkowej zostały dziewczęta z SP GOSiR Jedlicze, które rozegrały bardzo dobre spotkania. W całych rozgrywkach oddały tylko 10 setów rywalkom i nie przegrały ani jednego spotkania. Należy zaznaczyć, że w drużynie z Jedlicza wystąpiły też najmłodsze siatkarki – dziewczynki z IV klasy.

Nagrody w postaci medali, pucharów i słodkiego poczęstunku ufundował dyrektor GOSiR Wojciech Florczak. Skład zwycięskiej drużyny: Katarzyna Haniebnik, Natalia Gierula, Sandra Chochołek, Aleksandra Trybus, Martyna Patla, Aleksandra Filipowicz, Aleksandra Paradysz, Gabriela Paradysz, Zuzanna Świątek, Zuzanna Karamus, Nadia Głowacka i Maja Głowacka. Opiekun i trener dziewcząt Beata Wosiewicz.

GOSiR Jedlicze

Klasyfikacja końcowa:
I m. - SP Gosirki Jedlicze
III m. - SP Krościenko Wyżne
II m. - SP MOSiR Dukla
IV m. - SP Iwonicz
V m. - SP Jaszczew
VI m. – SP UKS Dębowiec

Wszystkim którzy, przyczynili się do organizacji i umożliwienia prowadzenia tych rozgrywek należą się ogromne podziękowania. Natomiast uczestnikom rozgrywek gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ocena