Mimo zapowiedzi o niekorzystnych warunkach atmosferycznych w sobotę 23 czerwca odbył się IV Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce.
Na starcie stanęło 55 zawodników, co jest rekordem jeśli chodzi o frekwencje. Czwarta edycja biegu przyciągnęła zawodników nie tylko z gminy Chorkówka i powiatu krośnieńskiego ale również z terenu województwa podkarpackiego.

Start biegu nastąpił o godzinie 16:00, a po 22 minutach na linii mety zameldował się Kamil Mróz z Dobieszyna. W kategorii kobiet zwyciężyła Kinga Kasprzycka z Krosna uzyskując czas 30 minut 43 sekundy. Po starcie biegu minutę później na trasę wyruszyli zawodnicy nordic walking. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył Tomasz Wojtowicz minimalnie wyprzedzając Roberta Janochę. W kategorii kobiet nordic walking zwyciężyła Agnieszka Pasieka.

Na mecie biegu

W kategorii najlepszych zawodników z gminy Chorkówka w biegu zwyciężył Jan Rodzinka i Monika Wiklowska, a w marszu nordic walking Krzysztof Krawczyk i Joanna Rachwalska. Nagrodę otrzymał również zawodnik, który przebył najdłuższą drogę by wystartować w Biegu. Został nim Rafał Żeglecki z Przemyśla. Nagrodzona została również najmłodsza zawodniczka Faustyna Głowacka.

uczestnicy biegu w Żeglcach

Organizatorami IV Biegu i Marszu Nordic Walking było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę". Przy organizacji pomagali również druhowie OSP Żeglce i OSP Chorkówka.