Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie we współpracy z Krośnieńskim Związkiem Żeglarzy Yacht Club już po raz 16 zorganizowało dla osób z niepełnosprawnością Rejs Żeglarsko - Turystyczny po Jeziorze Solińskim.
W dniu 23 czerwca osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężonymi niepełnosprawnościami wraz z opiekunami pływały statkami i żaglówkami po wodach Jeziora Solińskiego. Nad bezpieczeństwem uczestników Rejsu czuwał WOPR.

Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie

W tym roku Neptun pokazał swoją potęgę – na Jeziorze raz było spokojnie, lekki zefirek leniwie dmuchał w żagiel, a za chwilę potężne fale miotały naszymi żaglówkami, dając nam poznać co znaczy prawdziwy przechył. Na szczęście już jesteśmy doświadczonymi żeglarzami więc humorom Neptuna daliśmy radę.

osoby niepełnosprawne

Po zakończeniu pływania wspaniałą animację zabaw integracyjnych oraz przepyszną kiełbaskę z grilla zapewnili uczestnikom Rejsu pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krośnie.

Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie

Rejs to wydarzenie wspaniałe i oczekiwane przez osoby z niepełnosprawnością. Poza chęcią przeżycia wspaniałej żeglarskiej przygody przyciągają nas dobrzy ludzie - pasjonaci żeglowania. Osoby z niepełnosprawnością przy wsparciu oddanych im "wilków morskich" nie tylko mają możliwość zrobić coś co pozornie jest dla nich niedostępne, ale też mogą zapomnieć na chwilę o swoich problemach i poczuć się wolnymi od wszelkich ograniczeń na bezkresie Jeziora Solińskiego.

osoby niepełnosprawne

Rejs to również przykład 16-letniej współpracy dwóch organizacji pozarządowych. Pozornie tak różna działalność, a wspólna inicjatywa jest nie tylko możliwa, ale i skutecznie niweluje bariery i stereotypy, które wciąż dotykają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.


osoby niepełnosprawne

Nie sposób wymienić wszystkie osoby zaangażowane w realizację tego dużego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy Zarządowi KZŻ Yacht Club za współpracę w organizacji XVI Rejsu.